MENU

Чорний квадрат на сніданок, або Три правила шоколаду

2793 0

11 липня – всесвітній день шоколаду. Шоколад люблять усі або майже усі. Лікарі радять вживати чорний шоколад, як джерело антиоксидантів, що позитивно впливають на здоров'я.

Чорний, молочний чи білий?

Максимально чорний - 76-80-99%, оскільки саме в цих відсотках сконцентровані корисні властивості шоколаду.

В першу чергу це антиоксиданти із класу флавоноїдів, які мають протизапальні, антиалергічні, противірусні та антиканцерогенні властивості, причому значно ширші, ніж у таких антиоксидантів, як вітаміни С і Е, селен та цинк.

Картинки по запросу шоколад

Флавоноїдам властива бактерицидна, спазмолітична, капілярозміцнююча та гіпотензивна дія (сприяють зниженню кров'яного тиску).

Шоколад має багатий мінеральний склад: калій, кальцій, залізо, що позитивно впливає на роботу серця,сприяє виведенню зайвої рідини з організму, зміцненню кісток та насиченню крові киснем.

Крім того, у гіркому шоколаді відносно небагато цукру та жирів, що зменшує його калорійність. Чим менший відсоток какао, тим більше жиру, цукру та вища калорійність, тим більша загроза для талії.

Скільки?

1-2 квадратики. Якщо мова йде про гіркий, то навіть 1-2 квадратиків буде достатньо для поповнення антиоксидантної норми. Пам'ятаймо правило Гіпократа: "Їжа повинна бути нашими ліками", яке є актуальним завжди.

Читайте также: Чим мене здивували американські ресторани

Коли?

"Нема шоколаду - нема сніданку!", - писав Чарльз Діккенз у "Посмертних записках Піквікського клубу". І цьому є наукове пояснення: вранці або в першій половині дня (до 14 години) швидкість метаболізму максимальна і всі "шоколадні" калорії будуть використані протягом дня.

Факти

Знижують ризик серцевого нападу

Вживання лише декількох квадратиків чорного шоколаду в день може знизити ризик смерті від інсульту або інфаркту майже на 50% (дослідження Університету Джона Хопкінса).

Флавоноїди, подібно аспірину, мають дезагрегантні властивості, тобто не дають змоги тромбоцитам "склеїтися" між собою та утворити у судинах тромб. Тому кардіологи рекомендують чорний шоколад людям із підвищеною в'язкістю крові.

Зменшують рівень "поганого" холестерину

Какао та чорний шоколад знижують артеріальний тиск, зменшують рівень "поганого холестерину" у крові і мають протизапальну дію (дослідження Університету Школи охорони громадського здоров'я Гарвардського університету).

Нормалізують кров'яний тиск і підвищують чутливість тканин до інсуліну

Італійські науковці нещодавно провели наступне дослідження: протягом 15 днів двом групам добровольців додавали до денного раціону 3 унції шоколаду: першій групі - чорного (з високим вмістом флавоноїдів), другій - білого (без флавоноїдів).

Після закінчення експерименту виявили, що два важливі показники здоров'я: систолічний (верхній) артеріальний тиск (в середньому на 5/2 мм рт.) та резистентність (стійкість) до інсуліну (фактор ризику розвитку цукрового діабету) були нижчими в групі, яка вживала чорний шоколад.

Читайте також: Що краще за все їсти і пити в спеку

Поліпшують артеріальний кровотік

В людей, які щоденно споживають шоколад з високим вмістом флавоноїдів, покращується стан судин, починаючи після двох тижнів вживання шоколаду. Сполука епікатехін (різновид флавоноїдів какао) сприяє вивільненню певних активних речовин, які збільшують кровотік (дослідження Університету Каліфорнії, Сан-Франциско).

Зменшують прояви синдрому хронічної втоми, ПМС, уповільнюють старіння

Шоколад підсилює дію нейротрансмітерів(речовин, які передають електричні сигнали від однієї нервової клітини до іншої), таких, як серотонін, які покращують настрій і полегшують засинання. Подібна ситуація із ПМС (перед менструальним синдромом) - серотонін та фенілетиламін (попередник серотоніну) врівноважують перепади настрою у цей період (дослідженні британських вчених).

Особи, які регулярно вживають невелику кількість чорного шоколаду, мають вищу середню тривалість життя (дослідження британського університету Королеви Маргарети).

Покращують розумову діяльність

Це відбувається за рахунок покращення кровопостачання мозку: флавоноїди гальмують ослаблення когнітивних функцій (профілактика старечої деменції та хвороби Альцгеймера) - дослідження медичної школи університету Ноттінгема.

Діти і шоколад

Недаремно діти так люблять молочний шоколад. І для них він справді більш корисніший, тому що, на відміну від чорного, там набагато менше алкалоїду теоброміну - речовини, близької до дії до кофеїну, яка збуджує нервову систему, більше молочного жиру, що позитивно впливає роботу мозку. 

Насолоджуйтеся моментами життя. З чорним шоколадом.

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, для "УП. Життя"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини