MENU

Що насправді потрібно для щастя

1749 0

Чи задумувались ви коли-небудь над тим, що насправді для щастя не потрібно багато? В цьому списку лише 1 пункт: баланс між роботою та осбистим життям. Якщо він у вас є, вам справді поталанило.

Ми проводимо значну частину життя на робочому місці. Багато людей продовжують працювати навіть після досягнення пенсійного віку.

Ба більше, на сьогодні багато хто з нас розширює роль роботи, і вона стає не просто платформою, де можна заробити гроші на життя, а місцем, яке забезпечує можливість для особистого зростання та самореалізації.

Читайте також: У яких батьків виростають щасливі та успішні діти

Більшість із нас очікує від роботи не лише зарплатні, але й забезпечення певних людських потреб, таких як навчання, зв’язки, можливість досягнути поставленої мети. Але що саме робить людей щасливими на роботі? Можливо, гідна оплата праці чи наявність премій? Або ж класний шеф?

Чи можливість постійно навчатись нового або чітко поставлена мета діяльності компанії?

Саме ці запитання ставлять собі люди, коли думають над тим, чи варто погоджуватись на роботу: чи повинен я працювати на компанію А ?, де у мене буде більше переваг для розвитку, але доведеться витрачати багато часу на дорогу, чи краще обрати Компанію Б, де я буду робити щось справді важливе, але зарплата значно нижча?

Але якщо людину відкрито запитати про переваги, які їм би хотілось отримувати на роботі, ви не завжди отримаєте чітке уявлення про те, що саме для них найважливіше. Дуже часто люди не розуміють, що саме робить їх щасливими, і це стосується також і роботи.

Читайте також: 5 думок, які миттєво змусять тебе почуватися щасливішим

Щоб з’ясувати, що справді важливо для працівників, були проаналізовані дані з додатка Happify (допомагає позбутись звички негативно мислення і вчить дивитись на світ з позитивного боку).

Користувачі брали участь в різних опитуваннях, серед яких потрібно було скласти список речей, за які вони вдячні, і які вони дуже цінують. Емпіричним шляхом доведено, що виконання таких вправ сприяє покращенню самопочуття, оскільки люди пригадують усі хороші моменти в житті і причини, чому вони для них такі важливі.

Перше запитання було сформульоване так: “Назвіть три сьогоднішніх або вчорашніх подій, які змусили вас відчути вдячність”. Дослідники вважали, що таким чином вони дізнаються про повсякденні речі, які мають для людей цінність, і вибрали 200 різних висловлювань.

З них вони виділили 14 найпоширеніших слів, пов’язаних з роботою. Спочатку висловлювання охоплювали такі теми, як загальний рівень задоволеності роботою, перервами і відстанню з дому в офіс та назад, позитивний досвід спілкування з колегами, тривалість відпустки, продуктивність праці, компенсація і привілеї, співбесіди і пошуки нової роботи.

Читайте також: Чому розумні люди часто бувають нещасливими

Ми виявили, що графік залежності рівня задоволеності від віку співробітників має U-подібну форму — спочатку він дуже високий, ближче до 40-50 років він спадає, а до моменту виходу на пенсію знову набирає висоту. 

Це спостереження відповідало очікуванням і підтверджувало результати попереднього дослідження. Після цього дослідники розглянули кожну вікову групу окремо і зазначили, що люди, які знаходяться на різних етапах кар’єри, цінують різні речі. 

Детальний аналіз даних показав, що люди, віком від 25 до 34 років, цінують те, що у них є робота, хороші стосунки з колегами та певні зовнішні фактори (наприклад, зручне розміщення офісу, наявність перерв та відпустки).

У віці 35-44 років люди менше цінують баланс між роботою та особистим життям, тривалість відпустки та величину заробітної плати. Можливо, це відбувається через те, що в такому віці люди перевантажені обов’язками та великими витратами, і ці думки просто витіснили почуття вдячності.

Читайте також: Як жити щасливо, коли навколо страх і агресія, - психолог

Якщо говорити про людей, віком від 50, то для них важливе фінансове становище та інші привілеї на робочому місці. 

Можна припустити, що саме в цьому віці люди цінують саме фінансову сторону, так як уже думають про вихід на пенсію. Тому вони менше зацікавлені у нових можливостях на роботі, не переймаються через свої обов’язки та тривалість відпустки.

Отож напрошується висновок, що на ранньому етапі своєї кар’єри люди цінують роботу, яка в майбутньому може принести їм безліч привілеїв. Ця робота може бути не ідеальною, але вони намагаються відшукати баланс між нею та особистим життям.

З людьми середнього віку все набагато складніше: відшукати баланс між роботою та особистим життям важче; люди просто намагаються якось справлятися з матеріальними труднощами.

Але коли людина стає ще старшою, вона починає отримувати насолоду від роботи, а також має більше ресурсів для задоволення власних бажань.

Читайте також: Формула щастя для України майбутнього

Підсумовуючи усе вище зазначене, можна стверджувати, що відчуття задоволеності роботою пов’язане з такими факторами: наявність привілеїв, розмір зарплати, стосунки з колегами та відстань до роботи.

 Але все це зводиться до 2 важливих речей, які впливають на це відчуття задоволення, незважаючи на обставини:

  1. Потрібно мати життя поза роботою.
  2. І мати гроші, щоб його собі дозволити.

Тож якщо ці 2 пункти є у вашому житті, вам значно більше пощастило, аніж ви думаєте.

Harvard Business Review


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини