MENU

Експерт: Ціни на овочі в Україні продовжують зростати

2513 0

Асоціація постачальників торговельних мереж проаналізувала динаміку цін на овочі за січень 2018 року за даними “АПК-Інформ”. Ці дані ми пізніше порівняємо з офіційною статистикою за результатами січня. Аналіз наведених цін базується на моніторингу оптових ринків “Столичний” у Києві та “Броніше” у Варшаві.

Найбільше за січень на “Столичному” ринку зросла в ціні білокачанна капуста і буряк – на 33%. Морква додала 25%, а картопля з цибулею – на 14%. Тобто тільки за перший місяць 2018 року овочі борщового набору подорожчали від 14% до 33%. Для порівняння ті ж овочі в січні минулого року показали наступне зростання за даними Держстату: картопля – 16%, морква – 9%, капуста та буряк – 8%, а цибуля – 4%. Таким чином ми бачимо, що 2018 року ціни на овочевий кошик зросли стрімкіше, ніж минулого. Звісно офіційна статистика дасть більш помірні цифри.

Для порівняння даних ми звернулися до пенсіонера, який кожного тижня купує продукти в магазинах та на ринках Києва та завжди записує ціни. Його данні практично збіглися з даними аналітиків “АПК-Інформ”.

Читайте також: За 2017 рік овочі подорожчали на 37% – експерт

Картопля. На 31 січня 2018 року середня ціна на картоплю становила на “Столичному” 4грн. за кілограм. Таким чином, за перший місяць 2018 року цей продукт подорожчав на 50коп. або 14%. У Польщі картопля, навпаки, подешевшала на 73коп. або 19%. На кінець січня її середня ціна становила 3грн. за кілограм. Різниця в ціні між нашими країнами становить вже 33% на користь та в кишеню поляків.

Капуста. На київському ринку білокачанна на кінець першого місяця 2018 року коштувала в середньому 4грн. за кілограм, тобто подорожчала на 1грн. або 33%. За січень ціна в Варшаві практично не змінилися і становили 3грн. Тобто різниця між нашими країнами також складає 33%. І знов не на користь українців.

Цибуля. Місяць українська цибуля дорожчала, а польська – дешевшала. На київському та варшавському оптових ринках середня ціна вирівнялась і становила 4грн. за кілограм. В порівнянні з кінцем грудня на ринку “Столичний” цибуля подорожчала на 50коп. або 14%, а на “Броніше” – подешевшала на 40коп., або 9%.

Морква. На 31 січня її вартість на київському оптовому ринку становила 5грн. за кілограм. За місяць морква зросла в ціні на 1грн. або 25%. За січень подорожчала морква і на варшавському ринку майже на 1грн. або 17%, та коштує 7грн. за кілограм.

Читайте також: Науковці зробили чергове відкриття про вегетаріанців

Буряк. Подорожчав як в Україні, так і в Польщі й коштує 6грн. за кілограм в обох столицях. На ринку “Столичний” цей продукт подорожчав на 1,5грн. або 33%, а на “Броніше” – 1,2грн. або 25%.

Перець солодкий. В Україні ціни практично не змінились, тоді як у Польщі незначно “просіли” – на 1,1грн. або 2%. У Києві солодкий перець коштує 75грн. за кілограм, а у Варшаві – 59грн. Тобто в західного сусіда перець подешевшав на 1,1грн., або 2%. Цей продукт є доступнішим на 27% знов нашим сусідам.

Томат. Цей продукт за місяць подешевшав в обох країнах. На ринку Києва – на 20грн. або 33%, а Варшави – на 22,5грн. або 39%. Середня українська ціна – 40грн., а польська – 36грн. за кілограм. І тут ми переплачуємо 11% порівняно з Польщею.

Печериці. Єдине, що з цього набору знайшлося дешевше в Україні, так це гриби. За місяць середня ціна на ринку “Столичний” не змінилась і становить 35грн. за кілограм. У Польщі вони додали в ціні майже 13грн., або 31% і коштують 54грн.

Підсумок: сумно за українців. Тому що навіть на вищі ціни рівень наших доходів менше за поляків у 4 рази. Різниця в купівельній спроможності між нашими країнами продовжує зростати.

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини