Бісить зверхнє ставлення до села в сучасній українській культурі – журналістка
Шото мене, якщо чесно, бісить зверхнє ставлення до села в сучасній українській культурі.
Я розумію, чим воно спровоковано, я розумію, що всім, хто добре вчився в школі, на зубах аж скрипить від тяжкої кріпацької долі, груші на межі, туги й розпуки, неврожаю, але поховайте вже своїх мерців, нарешті.
Читайте також: Міф про "бідні" села в Україні
Увесь цей дискурс зневаги до села, намагання відірватися від нього, гидливість до крайки і свитки, все воно таке, ніби ви намагаєтеся довести, що жовте значно краще за червоне, наприклад. Ви говорите про Ілона Маска, кремнієву полонину, фінансову вдачу, лондонські вежі, так, ніби це і є альтернатива селу. Ні, альтернатива селу – це Нивки, в кращому випадку.
В гіршому – Снєжноє. Там теж ненавидять колхозанів.
Дивно, що коли люди пишуть про стрімкий розвиток і "отето всьо", вони чомусь протиставляють його землі, селу та агрорейху.
Мені здається, що всі принади сучасного світу створені якраз заради того, щоб було взагалі неважливо – де саме ти знаходишся, важливо лише те, хто ти. Що ти знаєш, що ти читав, що ти вигадав, проаналізував, змайстрував.
Все це можна робити сьогодні не виходячи з ангару в Алабамі, хати в Жмеринці, з гостинки на Нивках.
Сучасні офісні робітники нічим особливо не відрізняються від середнього колхозника. Не треба брехати собі – так само батрачать на пана, а з розваг – бухло і *бля, і яка різниця – що вони бухають – спирт чи дайкірі і з ким *буться – чи голить тая баба ноги, чи ні, якщо і на Печерську і на Жаболуках вона після цього увімкне «Танці з зірками» і всю ніч слатиме смс за Наталю Могилевську. І в тому і в другому випадку бажання щось почитати, або й написати виникає в одного на десять тисяч приблизно.
Читайте також: Як досягти органічного зростання української економіки
Цей поділ на село та місто такий же огидний і штучний, як і на Схід та Захід, особливо зважаючи на те, що село сьогодні може бути навіть більш технологічно просунутим та наукоємним, ніж місто. Ну, теоретично. Якби це почало мати якийсь сенс – вкладати гроші в ту землю, гмогрушу, нанобульбу і динокурку.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки