Історія зі Скрипалем тільки починається, Путінові й Ко буде непереливки – політолог
Отруєння Скрипаля відбулося за допомогою дуже складної речовини, якої на кухні не звариш і якою потрібно вміти користуватися, пише у своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Вважаю, що британські спецслужби достатньо кваліфіковані, щоб визначити хімічний склад і джерело цієї речовини.
Крім того, британська політика, зокрема й зовнішня, добре знає ціну словам. На відміну від пані Захарової та пана Лаврова. Ще є така річ, як репутація. Не стільки завдяки заслугам британців, скільки завдяки зусиллям Захарової, Лаврова й Путіна, протягом останніх двох-трьох років репутація Великобританії залишається на тому ж високому рівні. Розрив між дипломатами двох країн так збільшився, що використовуючи політику "слово проти слова", слово Захарової тепер важить удесятеро менше, ніж слова британських дипломатів.
Читайте також: Велика Британія висунула Росії ультиматум
Тому впевнений, що історія зі Скрипалем тільки починається. І мало Володимирові Володимировичу Путінові та його команді не здасться.
Заява Терези Мей про те, що вона не приїде в Росію на чемпіонат світу з футболу 2018-го вплине на Путіна. За радянською традицією, він дуже багато вкладає в спортивний піар. Всі невдачі на цьому фронті – починаючи з викриття олімпіади в Сочі й закінчуючи допінговим скандалом у Південній Кореї – завдають серйозної шкоди Путінові. Головним чином у міжнародному просторі.
Але оскільки телебачення в Росії контролюється, значна частина населення погоджується, що всі ці спортивні скандали – результат міжнародної змови. Проте потрібно зазначити, що дедалі більша частина російських громадян починають відчувати сумніви з цього приводу.
Читайте також: Зісельс: Не Путін створив таку Росію – це Росія зажадала на трон такого, як Путін
У контексті дипломатичних правил і персонально для Путіна відмова Терези Мей – це серйозний збиток. Але тільки в контексті персонального спілкування із зарубіжними колегами. Російська громадськість може цього й не помітити. Є Тереза Мей, немає Терези Мей – для них це не так важливо.
Ось якби не приїхала англійська збірна – це стало б очевидним ударом по престижу Росії. Але саме на це британські політики піти не можуть, оскільки вони говорять, що спорт поза політикою, і прагнуть робити те, що кажуть.
Так що збірна прилетить. Ну а те, що на трибуні не буде пані Мей – це й не раз бувало. У РФ і на урочисті паради не приїжджали, й олімпіаду в 1980-х ігнорували – нічого страшного, путінська вертикаль переживе. Хоча, безумовно, їм буде неприємно.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки