MENU

Шість аргументів для передвиборчої риторики президента

2091 0

Незважаючи на літо, що наближається і, здавалося б, традиційне затишшя, в повітрі вже витає передчуття наближення виборів, пише у своєму блозі на "Новому часі" викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

Досвідчені корупціонери-мажоритарники починають збирати гроші на крупи. Ідейні партійні лідери все більше придивляються до грошових потоків лояльних до них олігархів і контрольованих ними державних компаній. Олігархи своєю чергою оцінюють партійних лідерів. Безкомпромісні реформатори, схоже, трохи не у справах, адже своїх грошей на мотивацію виборців не мають. Власної популярності може для перемоги не вистачити, а до партійних списків #козаківгаврилюків, схоже, ніхто більше не долучатиме. Набридли вже, виборчий бар'єр пройти навряд чи допоможуть, а от клопоту з ними багато – партійної дисципліни дотримуватися не хочуть. Так що із парламентськими виборами все більш-менш зрозуміло.

А президентові що робити? На якій "тематиці" йому обиратися? Теоретично варіантів небагато – війна й економіка. Перше, обговорювати не хочу. Занадто серйозно і трагічно.

А ось із економікою президент формальний шанс, як на мене, має. Якщо подати правильно. Наприклад, порівнявши з Америкою. Хоча б ось так:

Аргумент 1. У квітні офіційний рівень безробіття в Україні знизився до 1.2%. Фантастичний результат, правду кажучи! В Америці безробіття зараз на рівні 4%, і вони вважають це повною зайнятістю. Слабаки! Тож тут ми американців випередили. Ось вам і перший передвиборчий аргумент.

Читайте також: Здобутки та проблеми торгівлі України з ЄС. ІНФОГРАФІКА

Аргумент 2. У США зростання ВВП очікується на рівні 3%. У нас теж щось схоже прогнозується. А навіть якщо прогноз і не збудеться, то з'ясується це не раніше лютого наступного року, коли вже нові прогнози в ужитку будуть, іще оптимістичніші.

Аргумент 3. У них долар від початку року на 2.5% щодо євро зміцнився, а наша гривня – на цілих 8.5%. А у відношенні до самого долара ми теж на 7.7% сильніше стали. Ось вам, адепти валютного курсу, любителі "долара по вісім" – оце тобі маєш, зміцнюємося!

Аргумент 4. Фондовий ринок у них виріс на 1.5%, із початку року, а в нас – на цілих 35%. У них, правда, три тисячі компаній на біржі торгується, а в нас три, але деталі залишимо для фахівців, виборцям їх знати необов'язково.

Можна до того ж залишити трохи місця для "конструктивної критики":

Аргумент 5. Борг у нас величезний, із цим не посперечаєшся. Так і в американців чималий. Вони облігації випускають, і ми не відстаємо. Чим ми гірші? Вартість боргу в них, правда, в діапазоні 1.9 –3.2%, а в нас 7.5–17%. Але й тут викрутитися можна. Скажімо, зумисне так придумали, щоб дати внутрішнім інвесторам на власному боргу заробити. Нічого якомусь там МВФ 3% "відстібати". До речі, чиста правда – деякі українці відмінно заробили. Волл-стрітові й не снилося.

Читайте також: Аргентинський урок для України на тлі зміцнення долара

Аргумент 6. З інфляцією трохи проблематично. У них на рівні 2%, а в нас... Тут краще зробити паузу й загадково промовчати, зробивши основний акцент на тому, що НБУ її твердою незалежною рукою "тарґетує". А в кінці року, у крайньому разі, можна перерахувати за вигідною методикою, спорудивши скромненько споживчий кошик із хліба, молока та ще якоїсь дурниці на пальмовій олії, що в принципі реалістично відображатиме сувору споживчу реальність пересічного українця. Повинна ж влада бути чесною з народом. Не марципани ж із трюфелями в розрахунок інфляції включати.

Ну й останнє... Вважається, що американська економіка зараз не просто на підйомі, а перебває на піку зростання. Що ж нам заважає похвалитися економічними успіхами? У них, правда, люди в Польщу не біжать, але це можна пояснити відстанню. Далеко все-таки. А нам близько. Й валять наші так, що тільки п'яти виблискують. Хоча, із позиції виборчої кампанії, це тільки на краще – ті, хто їде, адже апріорі незгодні і владі не вірять. Вони свою долю самі будувати вирішили, не чекаючи, що хтось за них це зробить. Та й нісенітницю передвиборчу про процвітання слухати не стали б. Тож чим таких, що "кинули Батьківщину у скрутну хвилину", менше, тим для президента краще. Нехай Польщі та Португалії працюють, а грошики сюди шлють, щоб хоч якось країна на плаву трималася. А на виборах вони тут точно не потрібні.

Словом, далеко не все втрачено для нинішнього лідера. Якщо перераховані аргументи подати як "кроки назустріч людям", то так-сяк виборну кампанію обіграти й вийде. А якщо все це зверху трохи гречкою та обіцянками притрусити, то другий термін здасться не таким уже нереальним. Особливо на тлі наявних альтернатив.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини