MENU

Смерть Хмельницького, справа проти "Українського вісника" та друга "Червона рута" – події 9 серпня

1380 0

Богдан Хмельницький із полками (позначені булавами). Малюнок XVIII століття

1620 – козацька флотилія Яцька Бородавки (Нероди) рушила на Стамбул.

1657 – у Чигирині помер гетьман Богдан Хмельницький, похований у Суботові. 1664 року Чарнецький викинув його прах.

1788 – під Очаковим від одержаних ран загинув 47-річний генерал-майор Іван Максимович Синельников, нащадок козацького полковницького роду, небіж поета Гаврила Державіна, перший губернатор Катеринославщини.

1792 – почалося переселення запорожців на необжиті землі Кубані. Так козаки звільнили землі під колонізаторів.

1848 – на Буковині скасовано кріпацтво.

1877 – почалася героїчна оборона Шипки в російсько-турецькій війні.

1902 – в Олександрівську (Запоріжжі) побувала Леся Українка. Вона їхала залізницею до Криму, на Катеринівському вокзалі дала телеграму матері, ночувала в готельчику. 

Читайте також: Людожерський "Закон про п'ять колосків" і лондонське каміння для посольства СРСР – 7 серпня в історії

1919 – керівництво РКП(б) наказало Троцькому утримувати Київ та Одесу до останньої краплі крові.

1920 – до Бучача вступили частини Червоної армії.

1923 – відкрито авіалінію Одеса–Катеринослав–Харків. З 1926-го почала діяти лінія Запоріжжя–Дніпропетровськ (літак містив шестеро пасажирів).

1944 – указом президії Верховної Ради СРСР місту Акерманові Ізмаїльської області повернуто історичну назву Білгород і постановлено надалі іменувати його Білгород-Дністровський. Тарнополь перейменовано на Тернопіль, Черновіци – на Чернівці.

1952 – у Ленінграді померла 76-річна Ольга Людвігівна Дела-Вос-Кардовська, живописиця, графікиня українського походження. Учениця Іллі Рєпіна. Дружина художника Дмитра Кардовського.

1965 – цього дня, в понеділок, у Запоріжжі на площі Свободи відбулася 40-хвилинна сутичка 150 містян із міліцією. Почалося з того, що менти прихопилися гамселити кийками трохи "піддату" молодь, яка йшла з Дубовки. Почалася бійка, перевернули міліційного "бобіка", потік бензин, хтось кинув сірник, авто згоріло. Багатьох людей було арештовано.

1971 – у Києві слідчим відділом КДБ при Раді міністрів УРСР порушена кримінальна справа за фактом виготовлення та розповсюдження збірника “Український вісник”, редактором якого був В`ячеслав Чорновіл.

Читайте також: Російська атака на Грузію й московський тріумф львівських "Карпат" – 8 серпня в історії

1968 – помер Джордж Гамов, фізик-теоретик, космолог, який народився 1904 року.

1978 – у Торонто помер письменник Улас Самчук (народився 20 листопада 1905-го), чий роман "Волинь" висувався на здобуття Нобелевської премії.

1981 – вихователь Теребовлянської школи-інтернату Тернопільської області В. Андрушко встановив при в'їзді в Київ із боку Житомирського шосе транспарант із написом "Хай живе незалежна соціалістична Україна!"

1991 – у Запоріжжі розпочався Другий фестиваль "Червона рута" (тривав до 18 серпня). Перший фестиваль був на батьківщині батька Володимира Івасюка – в Чернівцях, другий – на батьківщині матері.

2000 – помер Віталій Володимирович Старухін (народився 1949-го), радянський футболіст, нападник донецького "Шахтаря".

2001 – у Новомосковську, що на Дніпровщині, на Божу дорогу став 91-річний Микола Олександрович Сарма-Соколовський – бандурист, поет, художник, священик.

2008 – на другий день російської інтервенції (через "Південну Осетію" й Абхазію) у Грузії оголошено воєнний стан і повну мобілізацію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ганна ЧЕРКАСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини