MENU

Дивні масові військові навчання в РФ

3977 0

На Далекому Сході почалися найбільші з 1981 року військові навчання "Схід-2018", пише у своєму блозі на "Новому часі" військовий експерт Олексій Мельник. Навколо них існує багато незрозумілих моментів

Ці навчання дещо дивують: починаючи своїми масштабами й завершуючи назвою. Російські військові експерти звернули увагу на те, що заявлена кількість особового складу й техніки, задіяних у навчаннях, не відповідає реальним цифрам військ, розташованих на сході Росії. Були офіційні заяви про те, що попри назву навчань у них беруть участь не лише частини зі Сходу, а й інші, розташовані на всій території Росії, зокрема на Заході. Це фактично навчання всіх Збройних сил Росії.

Читайте також: Навіщо Росії "Схід-2018"

Російські експерти вважають, що кількість бойової техніки – артилерійських систем тощо – навряд відповідає реальності. Найменувань техніки ми не маємо – є лише цифри у списку. Тож, можливо, російське військове керівництво вписало туди навіть легкові автомобілі. Метою могло бути вразити як російську публіку, так вочевидь і потенційних противників – показати, настільки Росія зараз потужна у військовому плані. Чи вдалось задумане – побачимо.

Зазвичай навчання з такою назвою передбачають якусь ціль, принаймні теоретичного противника, з яким Росія збирається воювати. Традиційно, за часів Радянського Союзу, таким противником був Китай. Та сьогодні Китай бере участь у цих навчаннях, а отже існує підозра, що це так званий візантійський підхід – вразити цю країну, як імовірного противника. Бо те, що зараз Путін публічно разом із китайським лідером пече млинці, їсть ікру та запиває горілкою – не є реальною характеристикою тих відносин, які існують і можуть розвиватися в майбутньому.

Читайте також: Не просто миру. Якої перемоги над Росією варто прагнути

Чи варто Україні побоюватись цих навчань? Фактор того, що Росія проводить навчання фактично нон-стоп, потрібно враховувати. Бо це не просто комусь захотілось і щось організували – все вимагає ресурсів і робиться під певні завдання. Нам не слід щоразу реагувати на російські навчання, але потрібно тримати порох сухим. А також розуміти: загроза від Росії реальна, досі існує, найближчим часом залишиться на тому ж рівні або й збільшиться.

Та це, знову ж таки, не привід усіх лякати, що завтра Росія перейде в наступ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини