MENU

"Темний" бік виборів: Гриценко покликав на допомогу "майстра електорального меча"

1764 0

Вчора, 12 вересня, Анатолій Гриценко звернувся до лідера партії "Самопоміч" Андрія Садового із закликом "об’єднатися на платформі "Народної довіри", бо обидві команди "мають спільні цінності".

Це не перший заклик Гриценка до єдності. Попередні переговори з імовірними партнерами на виборах-2019, серед яких була й партія "Самопоміч", припинилися, так і не розпочавшись, іще на початку цього року.

Нагадаю, що все зупинилося на тому, що пан Гриценко озвучив дві тези: 1) він єдиний кандидат, бо має найбільший рейтинг; 2) він формує команду сам, лише консультуючись із партнерами по виборчій коаліції. Звичайно, що ніхто з великих політичних сил не схотів грати масовку в кампанії Гриценка.

Коли Анатолій Степанович зрозумів, що самостійно, на основі "Громадянської позиції", вибори президента не виграєш, бо це не партія, а радше політичний клуб, він звернувся до "молодших партнерів". До тих проектів, які самостійно навряд чи зможуть потрапити в майбутній парламент.

Читайте також: Час збирати каміння: між абсолютним і відносним злом

Серед них називають лідера партії "Народний контроль" Дмитра Добродомова, голову протопартії "Альтернатива" Єгора Фірсова, лідера Європейської партії Миколу Катеренчука, голову партії "Демократичний Альянс" Василя Гацька й інших. Проте навіть їхній сукупний людський ресурс не дозволяє закрити потреби в агітаторах, спостерігачах, членах ДВК тощо.

Гриценкові потрібна потужна регіональна мережа. У "Самопомочі", попри проблеми в багатьох регіонах, все ще є люди на місцях. Їх упізнають в окремих містах та областях. "Першому непрохідному" було би бажано отримати цю підтримку.

Але Садовий не відповість Гриценкові взаємністю.

По-перше, в міського голови Львова є власні президентські амбіції; по-друге, його команда розглядає наступні вибори глави держави як можливість мобілізувати партію та подолати суперечності на місцях, приборкати фронду. Йти другим номером до Гриценко, навіть якщо той має перспективи стати президентом, Садового не надихає.

Читайте також: Реваншисти всіх мастей, єднайтеся! Ведмежа послуга від Медведчука

Тому Анатолій Степанович погодився залучити "тяжку артилерію" у вигляді Віктора Балоги.

Балога знає де й за скільки знайти людей, захистити результат, отримати ресурси. Але ціна цих послуг має певну "додану вартість".

Самого Балогу можна оцінювати як завгодно. Історії про його "темні" справи на кордоні, про "прихований русинський сепаратизм" і "закарпатський клан" загальновідомі. Балога був потрібен багатьом кандидатам на найвищу посаду. У 2004 році він активно родичався з Віктором Ющенком, 2010-го "кував" перемогу для Віктора Януковича, а в 2014-го тусив на Майдані й подавав сигнали Петрові Порошенку.

Балога вміє робити те, що не вміють і не хочуть робити інші. Це "темний" бік виборів. І за свої послуги він візьме сповна.

Якщо ви кличите на допомогу “майстра електорального меча”, то немає чого потім розповідати про "цінності".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій КУЛИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини