Японський приклад для України
Сіндзо Абе
Японська сторона негайно відкинула пропозицію російського президента щодо укладення мирного договору без попередніх умов.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який під час висунення Путіним цієї пропозиції перебував поруч із російським президентом у Владивостоці, навіть не став цього коментувати. А генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга підкреслив, що японська сторона "наполегливо продовжуватиме вести переговори на основі такого курсу – вирішити проблему з поверненням північних територій (Курильські острови – В. П.), а потім укладатиме мирний договір".
Путін чудово знає про цю японську позицію. Але російський президент, який знає і про щире бажання японського прем'єр-міністра поліпшити відносини з Москвою та вирішити проблему з мирним договором, вирішив спробувати зацікавити Абе своєю пропозицією – а раптом клюне?
Читайте також: В одній державі з ворогом: проблема реінтеграції окупованих територій
Тому що це і є російське уявлення про компроміс – у нас залишається все, що ми вже отримали, а ви з нами товаришуєте "без попередніх умов".
І нехай це до кінця можуть зрозуміти японці, які далекі від російських цивілізаційних і політичних реалій, – але ми ж маємо розуміти!
Росія й Україні висуватиме аналогічні умови – нумо дружити, ми ж "брати", але ось тільки Крим залишається частиною Російської Федерації і допомагати "народним республікам" на Донбасі ми теж продовжимо. Той, хто думає, що цю ситуацію можна вирішити за допомогою колабораціоністської позиції, обрання проросійського президента й парламенту, дуже помиляється. Досить подивитися на досвід Республіки Молдови: промосковський президент цієї країни Ігор Додон, який не приховує своїх симпатій до Путіна, все одно сприймається в окупованому росіянами Придністров'ї як президент чужої держави.
Читайте також: Не просто миру. Якої перемоги над Росією варто прагнути
І з нами буде так само: якщо українці проголосують за маріонетку, це остаточно переконає Кремль в тому, що о нашу країну можна витирати ноги. Обурюватимуться, але потім звикнуть.
Мені ближча позиція Японії. Прем'єр-міністр Сіндзо Абе дуже хотів би увійти до історії як політик, який вирішив проблеми з Росією. Але – не ціною відмови від принципових позицій. Японському прем'єрові цього не можуть дозволити ані політична інтуїція, ані принципи, ані японське суспільство. На останньому варто особливо наголосити.
Тому що якщо українське суспільство буде налаштоване на тривале протистояння з Росією аж до відновлення територіальної цілісності нашої країни, агресор рано чи пізно якщо не здригнеться, так принаймні переміститься в реальний світ, у якому розплатою за агресію буде повний розрив з Україною. Ну а якщо ми коли-небудь погодимося на мир будь-якої ціною, на країну без Криму й Донбасу, – це означатиме, що повернення України до ролі московської колонії є неминучим.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки