MENU

Роль та значення університетів: Така собі проблема переходу від юності до самостійного життя – історик

2861 0

Борис Вітошинський

Основою розвитку та функціонування науки й освіти в західноєвропейській цивілізації завжди був, є і залишиться університет. Саме тому Іван Виговський намагаючись створити державу українського народу висунув ідею створення двох українських університетів. Такі два університети створив в Українській Державі й Павло Скоропадський.

Ми пам’ятаємо, що основу розвитку західноєвропейської цивілізації заклали та розвивали в античній Греції, тому в нас зараз академія та академіки за щось "крутіше", від університету та університетських професорів. Така собі проблема переходу від юності до дорослого, самостійного життя…

Але ми пам’ятаємо та усвідомлюємо неперехідну та визначальну цінність, роль та значення університетів. 

Читайте також: Звільнення від всієї радянської спадщини є умовою динамічного розвитку суспільства – історик

Ним став Український Вільний Університет, який пройшов шлях від Відня через Прагу до Мюнхена забезпечивши нерозривність та тяглість української науки та освіти без огляду на всі жахи, що їх довелося пережити в ХХ ст. українському народові.

Тому ми згадуємо Українських Вчених, які мали можливість писати підручники та вчити студентів поза межами контрольованими тоталітарним режимом. Там завжди був відсутній страх у викладачів та присутня справжня інтелектуальна повага до студентів і кожного з них.

Сьогодні ми згадаємо викладача міжнародного права та його підручник. На відміну від всіх радянських підручників, які могли стосуватися будь-якої науки але завжди починалися згадкою про коогсь з творців панівної ідеології та рішень чергового з’їзду правлячої партії, стосувалися тільки предмету викладання.

Це: Борис Вітошинський. Народився 18.серпня 1914 року в Перемишлі, де закінчив українську чоловічу ґімназію. Вивчав право на юридичному факультеті Варшавського університету. Проте навчання обірвало ув’язнення в польських та німецьких концтаборах.

Юридичну освіту здобув після Другої світової війни в УВУ в Мюнхені. З 1948 р. жив у Буенос-Айресі. З 1954 р. головний редактор українського журналу в Парижі та професор УВУ.

Читайте також: Жах війни полягає в тому, що вона обриває життя тих, хто так потрібен суспільству – історик

А тепер трохи інформації, для кращого та повного розуміння, що таке Університет і УВУ.

Про сім’ю Бориса Вітошинського:

Дружина Ольга-Любомира. Народилася 27 листопада 1908 року в Перемишлі. Письменниця, громадська діячка, журналіст. В 1940 р. арештована радянськими органами. Вижила. Емігрувала. Навчалася в УВУ, далі в Сорбоні. Одна з засновниць Союзу українок у Франції. Працювала в таких українських періодичних виданнях, як "Шлях премоги" та "Визвольний шлях", "Сучасність" та ін.

Дочка Зірка-Ірина. Народилася 20 квітня 1954 року в м. Буенос-Айрес. Навчалася в УВУ. Закінчила Сорбону. Редактор та журналіст ряду видань. Тривалий час головний експерт з українських питань французьких ЗМІ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тарас АНДРУСЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини