Звільнення від всієї радянської спадщини є умовою динамічного розвитку суспільства – історик
Наука – основа раціонального та динамічного розвитку суспільства. При її неправильному та обмеженому розвитку вона шкідлива та руйнівна для суспільства. Такою була радянська наука, основне і єдине завдання якої полягало в обґрунтуванні того, що творці ідеології, яка стала основою творення та поширення радянської системи були у всьому та завжди праві, і людство може та повинно розвиватися так, як вважали вони, хоч часова обумовленість їх поглядів станом розвитку людства в ХІХ ст. стала зрозумілою вже наприкінці століття.
Як результат, вся радянська наука не відіграла жодної позитивної ролі для радянського суспільства і не врятувала та не вберегла від руйнування і розпаду. Особливо гостро та усесторонньо це стосується історії, юриспруденції, й інших наук, що вивчають людину та суспільство.
Читайте також: Жах війни полягає в тому, що вона обриває життя тих, хто так потрібен суспільству – історик
Саме тому звільнення від всієї радянської спадщини і в науці, і в освіті є умовою ефективного та динамічного розвитку українського суспільства.
При цьому, кількість згаданих нами Українських Вчених та їх здобутки є переконливим свідченням, що це буде тільки звільнення від абсурду та деструкції, які були та й залишилися основою радянської науки, а поверненням до національної науки, яка від моменту її виникнення і протягом ХХ ст. розвивалася як органічна складова науки людства.
Сьогодні згадуємо про Українського Вченого, який в своїх працях дав повну та вичерпну характеристику чинного законодавства УРСР та правових аспектів українсько-російських стосунків після 1917 р.
Актуально звучить? Те, що ні імені, ні прізвища цього Вченого, ні його праць не згадується в жодному науковому виданні радянської науки є ознакою її базової характеристики.
Це: Олександр Юрченко, професор Українського Вільного Університету, дійсний член НТШ з 1959 р. Один з провідних вчених Інституту для вивчення СССР в Мюнхені.
А тепер трохи про Вченого. Народився 18 листопада 1904 р. в Києві.
1926 р. завершив навчання на правничому факультеті Київського інституту народного господарства.
1026-1930 рр. член комісії для вивчення совєтського права ВУАН. після процесу СВУ припинив наукову діяльність, працював економістом та викладачем.
З 1948 р. доцент кафедри діючого в УССР права УВУ в Мюнхені. з 1953 р. – професор університету.
З 1954 р. старший науковий співробітник Інституту вивчення СССР в Мюнхені, та один з провідних совєтологів вільного світу з питань державного права та національного питання в СССР. Праці українською, англійською, німецькою, французькою мовами.
Читайте також: Поняття честі та гідності: може й сучасна Україна прийде до тями – історик
А тепер пояснення чому ніде і ніколи не згадувався цей Вчений. 26 червня 1961 року йдучи, як щодня, на працю до Інституту вивчення СССР він переходив дорогу. Його на великій швидкості збив автомобіль. В результаті чого Вчений отримав травми від яких і помер. Інших даних крім одного газетного повідомлення немає. Автомобіль не був встановлений та знайдений.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки