MENU

Історик: Його картини – втілення абсолютної краси та досконалості

833 0

Микола Івасюк

Я не знаю кращої картини Матері в світовому мистецтві. Це моя особиста думка та власне сприйняття, ви з ними можете не погоджуватись або не сприймати. Це ваша особиста справа та ваш вибір. Інше питання, чи ви бачили цю картину?
Її та інші його картини можна побачити в Національному музеї у Львові.

Я не буду повторно задавати теж питання про ваше відвідування міста. Сьогодні ми згадуємо про третього українського художника подивитися картини якого, може бути метою та особливою цінністю в поїздці до Львова.

Це – Микола Івасюк. Український Художник вбитий тоталітарно-окупаційним режимом за те, що він був українцем.

Читайте також: Боротьба за свободу та незалежність народу коштує життя його кращих синів і дочок – історик

Дві картини, які ви бачите, мали б бути добре знайомі кожному з шкільних уроків історії України. Проте, досі розповідається тільки про Переяславську раду, а в’їзд Богдана Хмельницького до Києва та його зустрічі Патріархом залишаються поза увагою.

 

"Мати" написана в 1908 р. теж чітко й переконливо демонструє, як ми жили, і що в нас забрали, та що знищили всі окупанти протягом ХХ ст.

А цього дуже не хочуть, ні ті, хто приїхав на українські землі утверджувати окупаційний режим і владу, ні ті, хто вислужуючись перед окупаційно-тоталітарною владою досягав того, чого б ніколи не досягнув щирою та чесною працею.

Українці навіть в умовах чужої держави створили НТШ, яке забезпечувало розвиток національної науки потрібної суспільству. "Просвіту", яка забезпечувала розвиток освіти та культури. "Народну Торгівлю", яка забезпечувала всіх і всим необхідним за доступну ціну. "Маслосоюз", який дозволив експортувати українську сільськогосподарську продукцію в країни Європи і зробив її конкурентнопереможною. А також мали свою чесну, об’єктивну та незалежну пресу, як от "Діло", "Рада" та ін.

То для чого ми досі зберігаємо та утримуємо за рахунок неперспективної праці молоді, яка ніколи при таких умовах не буде мати заробітної плати, яка забезпечить всі її потреб, всі створені тоталітарно-окупаційним режимом інституції, органи та структури, які були та залишаються тільки місцем пожиттєвого працевлаштування тих, хто боровся з українською національною свідомістю та люто ненавидів її.

Оскільки ми згадуємо Людей, які творили та розвивали "Просвіту", зазначу, що цей український художник написав членську грамоту і художнє оформлення всіх видань Товариства "Просвіта".

Трохи про нього, як підтвердження того, що український народ завжди був єдиний і разом розвивався, без огляду на існуючі кордони.

Народився 28 квітня 1865 року в містечку Заставна на Буковині.

З 1884 року навчався у Віденській академії мистецтв. Після завершення навчання у Відні продовжив подальше навчання в Мюнхенській академії мистецтв.

Як художник отримав підтримку уже згадуваного нами Володислава Федоровича.

В 1899 році заснував у Чернівцях художню школу для української молоді. Українське мистецтво розвивалося всесторонньо зусиллями її кращих представників.

В 1908 році переїхав жити до Львова – інтелектуальної, наукової та культурної столиці українців наприкінці ХІХ ст.

Створив ескізи поштових марок УНР.

Українська національна держава створена українцями на українських землях Галичини та Буковини були окуповані Польщею та Румунією.

Читайте також: Картини цих двох українських художників є символами та ознаками українського Львова – історик

Українська національна держава створена на українських землях Російської імперії попри більшовицьку окупацію Де-юре продовжила існувати в в модифікованій для цього радянській формі.

Українська наука та культура тут, на відміну від румунської та польської окупації, отримали умови для розвитку.

Це стало причиною того, що багато вкраїнських вчених та митців поїхали в "радянську Україну".

В 1926 році він також поїхав.

25 листопада 1937 року його вбили каральні радянські органи, працівники яких досі отримують персональні пенсії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тарас АНДРУСЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини