MENU

Німецька ставка на виборах-2019

3307 3

Напередодні візиту канцлерки Німеччини Анґели Меркель до Києва на порохоботських інформресурсах була поширена теза про те, що "цим візитом лідерка ФРН висловлює підтримку Петрові Порошенку на наступних президентських виборах в Україні”.

Звичайно, можна було б відмахнутися від цього твердження як піарівської заготовки Банкової, якби не кілька спостережень щодо характеру діалога Києва та Берліна.

Беремо суто формальний бік (інформація із довідки МЗС України). Президент України відвідав Німеччину 14 разів, і не лише в питаннях Донбасу. 2018 року відбувся офіційний візит Федерального президента Німеччини Штайнмаєра в Україну. Лише за півроку ми мали понад 30 різних офіційних зустрічей і переговорів, в основному економічного характеру. Обсяг прямих інвестицій німецьких компаній в Україні перевищив 1,7 млрд дол. США. В Україні діють більше 1,2 тис. компаній із німецьким капіталом. Як то кажуть, інтерес очевидний.

Читайте також: Чи вдасться Анґелі залишитись "ангелом" для України?

Неформальний бік. Кілька місяців тому я мав змогу поспілкуватися із представниками дипломатичних та експертних кіл Німеччини щодо їхнього бачення ситуації в Україні. Більшість моїх співбесідників наголошували на тому, що Берлін зацікавлений у прогнозованій політиці Києва та готовий надавати посильну допомогу в збереженні такого курсу.

Мова йшла про наші президентські вибори. Німці прямим текстом казали про необхідність збереження політики, яку проводить нинішнє українське керівництво. Тоді мене це дуже здивувало.

Я наводив їм приклади корупції на вищому рівні в Україні, говорив про неефективність антикорупційних органів, про спротив системи й неспроможність інституцій до реформ. Іншими словами, виступав у ролі класичного "зрадофіла".

Виявилося, що я не відкрив Америки для моїх німецьких колег. Вони досить обізнані щодо наших корупційних скандалів і знають реальний стан справ в Україні. Рожеві окуляри в Берліні не в моді, особливо коли мова йде про Україну.

Тому німці прагматично підходять до питання "ставок" на наших виборах.

Так, вони не втручатимуться в перебіг кампанії та не підіграватимуть окремим кандидатам (зокрема й Порошенкові). Але Берлін сворюватиме нашим очильникам "вузький коридор можливостей" і прислухатиметься до побажань тих, хто "ілюструватиме більшу договороздатність".

Читайте також: Польщі кортить нового українського президента: незадоволені "непоступливим" Порошенком

Меркель везе до Києва пакет інвестиційних пропозицій і секторальних угод, якими можна буде скористатися винятково після того, як ми зробимо "домашні завдання" в частині реформування секторів безпеки (прозорість воєнних закупівель), розширення повноважень НАБУ, дерегуляції підприємництва тощо.

Канцлерка розраховує на те, що Київ прислухається до пропозицій Берліна й у частині інтенсифікації Мінського процесу. Це означатиме непопулярні в нас рішення в частині демілітарізації окремих ділянок лініі розмежування на Донбасі, відведення військ і політичний процес.

І головне, Меркель везе це до свого друга – Порошенка, якого розглядає в ролі того, хто більшою мірою все це може зробити. Якщо ж він не впорається, тоді ставку змінять. А поки Порошенко цілком задовольняє Берлін.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій КУЛИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини