MENU

Політолог: Для нашої влади і досі Україна – це не Батьківщина, а місце проживання

2903 1

Нещодавно донька Володимира Гройсмана відкрила власну фірму в Лондоні і оформила там право на постійне проживання. Тепер вона претендує на британське підданство. Мода триває: діти українських високопосадовців масово виїзждають за кордон. Яка причина цього явища? Чи мають бажання такі політики щось робити для України, тобто для держави, де не житимуть їхні діти? Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів політолог Юрій Ситник. 

За його словами, тенденція не змінилась: у так званому "цивілізованому світі" гроші потрібно заробляти, у нас можна красти. 

Читайте також: Згубна звичка до патріотичного підпілля

"Ще Махатма Ґанді казав: "Еліта, вихована колонізаторами, є головним ворогом свого народу". Провівши паралелі між Індією та Україною: ми були колонією Радянського Союзу, відтак наша так звана "еліта" – це здебільшого ті, хто "вихований" на комуністично-імперській ідеології, для яких Україна – це не Батьківщина, а місце проживання. Друга значна частина цієї "еліти" похідна від олігархату, який сьогодні в Україні займає місце КПРС, адже радянська система влади й по нині пронизує весь наш державний механізм та органи місцевого самоврядування. Об‘єднує ці "еліти" споживацьке ставлення до країни та зневажливе до народу, на яких вони паразитують. Більше того – ці паразитарні "еліти" не мають наміру розбудовувати сильну й багату державу. Все просто – сильна держава й заможний, отже самодостатній, народ – це несприятливе для "паразитів" середовище", – розповів Ситник. 

За його словами, поняття "нових рускіх", чи "нових українців", серед яких є багато вихідців із комсомольсько-комуністичної верхівки СРСР, – це суто пострадянське явище, коли начебто всенародне добро почало розподілятися між найбільш цинічними та нахабними представниками "радянського народу".

"Коли СРСР розпався на національні держави, останні так і не спромоглися на власну еліту. На пострадянському просторі керує симбіоз вихідців і нащадків колишньої партійної номенклатури та "нових" скоробагатьків. Добре про такі еліти сказав Збігнєв Бжезінський в контексті нашої агресивної сусідки: "Росія може мати скільки завгодно ядерних чемоданчиків і ядерних кнопок, але оскільки 500 мільярдів доларів російської еліти лежать у наших банках, ви ще розберіться: це ваша еліта чи вже наша". І тут, у контексті навчання дітей за кордоном, а відтак наявності там маєтків і бізнесу, наші з Росією "еліти" є цілком однаковісінькими: не лише дочка Гросмана, діти що Порошенка, що Путіна теж віддають перевагу Європі, незважаючи на патріотичну риторику батьків", – розповів Ситник. 

Читайте також: Перша ознака нашої політичної хвороби

Політолог нагадав, що за даними журналістського розслідування групи антикорупційних та інформаційних проектів Bihus.info, 27% дітей тих чиновників, які задекларували витрати на освіту, навчаються за кордоном. "На їх навчання 133 посадовця витратили у 2017 році 35,5 млн. грн. Проте – це капля в морі, адже лише за офіційними даними за кордоном навчається 70 тис українських студентів", – розповів Юрій Ситник. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини