MENU

Потрібно створювати власний дискурс, а не мавпувати ворожий – журналіст

6713 1

Кажуть, що Росія ставиться до України, як ревнивий чоловік, який не може пробачити зради. Звідси її хворобливі реакції на наші успіхи або поразки, нав'язливість, істерики й агресія.

Насправді зрозуміти поведінку росіян нескладно, адже тваринні інстинкти та печерні пережитки – речі в принципі не надто складні, особливо якщо ти не намагаєшся шукати в них прихованих сенсів або мотивів. Головне – твоя реакція, твоє особисте ставлення до них.

Читайте також: Як нам "русский мир" шкодить

Ти можеш або прийняти божевілля, яке тобі нав'язують, або зробити все можливе, щоб воно тебе не торкнулося. І тут важливо не забувати, що реагуючи – навіть гостро, дотепно й аргументовано – ти стаєш частиною привнесеного ззовні дискурсу, а це і є головна мета його творців. Хворобі байдуже, як ти до неї ставишся, вона просто інфікує тебе, робить жертвою та знаряддям для розповсюдження, це головна і єдина її мета.

Саме тому, розуміючи, що будь-яка моя реакція, будь-яка емоція живить ворожий дискурс, я ґрунтовно переглянув питання своєї бодай несвідомої взаємодії з ним і зробив висновок, що весь час, витрачений на опонування росіянам, було витрачено марно, адже, опонуючи, ти підспудно визнаєш рівність свого візаві, визнаєш його суб'єктність. Зрештою, ти докладаєш зусиль, аби переконати його, а це своєю чергою свідчить про певну міру небайдужості.

Читайте також: Ця теорія змови не зникла й на п'ятому році війни

Зараз багато блогерів будують свій медійний капітал на тролінґу росіян. Я з великою повагою ставлюся до творчої свободи інших, але не менш важливою я вважаю свободу оцінювати творчість. Мушу сказати, останнім часом всі ці відеороліки, чатрулетки й інший контент, який базується на російському питанні, викликає в мене суто естетичну відразу. Не має значення, які наголоси ви розставляєте, якщо разом зі своїм контентом ви тягнете в мій розумний і цивілізований світ некротичний російський мотлох. Якби не ви, я про нього б і не згадав. Коли ви вже зрозумієте, що потрібно створювати власний дискурс, а не мавпувати ворожий? Натомість ви розмінюєте ментальне здоров'я вашої аудиторії на хайп.

Політикам, які ліплять свої електоральні óбрази на протиставленні себе ворогові, на підкресленні власної відмінності від нього, я пораджу просто не красти. Ви не увляєте, наскільки така пасивність ефективна. Працюйте чесно, живіть гідно, й ви вже не схожі на росіян.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій ІВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини