Чому вам потрібна клітковина – пояснює дієтологиня
Насамперед клітковина – це неперетравлювані харчові волокна, що містяться у їжі рослинного походження: злакових, бобових, овочах, фруктах, ягодах.
І хоча клітковина не засвоюється організмом, вона є необхідною для нормальної роботи нашого кишківника, "їжею" для мікрофлори – корисних бактерій, від яких залежить стан імунітету, синтез вітамінів та інших важливих речовин.
Клітковини (харчових волокон) найбільше в стеблах і зернах рослин, вона формує їхню щільну структуру. Чим більше клітковини в продукті, тим складніше жувати його в сирому вигляді.
Читайте також: Правильне харчування: які продукти повинні бути в раціоні кожного дня
Наприклад, в помідорах і огірках менше клітковини, ніж у моркві, капусті або в стеблах петрушки. І згадайте, скільки зусиль потрібно, щоб пережувати мигдаль чи лісові горіхи.
Клітковина є "щіткою" для кишківника, вона виводить токсичні речовини, сприяє профілактиці закрепів, раку товстої кишки. Допомагає регулювати рівень цукру в крові, впливає на почуття голоду, забезпечує тривале насичення, допомагаючи не переїдати.
Щоб організм отримував її в потрібній кількості, необхідно щодня споживати близько 500 г овочів і фруктів в сирому та приготованому вигляді і 250 г варених злакових та бобових.
Читайте також: Чем опасен дефицит Омега-3 и как его избежать – рекомендации диетолога
Ще що важливо: наш раціон дуже часто містить в рази менше клітковини, ніж потрібно. Причини банальні – любов до хліба з білого борошна, солодкої випічки, десертів, напівфабрикатів і продуктів швидкого харчування, що у дуже обмеженій кількості містять харчові волокна, вітаміни і мінерали. Тому вживайте більше овочів, фруктів, цільнозернових круп та бобових.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки