MENU

Залежить від кожного: як зробити так, аби української в інтернеті стало більше

1069 0

Важлива дрібничка при користуванні інтернетом, надто – в часи боротьби з російською пропагандою.

Кожен із вас користується стаціонарним комп'ютером чи ноутбуком. Кожен має бравзер. Зазвичай Google Chrome чи Firefox. У налаштуваннях кожного бравзера з поміж інших факторів є двоє різних налаштувань мови: 1) мова інтерфейсу самого бравзера  2) мовні пріоритети. Нам потрібен другий параметр. Поясню, чому він важливий.

Читайте також: Російську "на автоматі" – "удаліть в карзіну"

Великі й малі сайти, глобальні сервіси, після вашого входу на їхні сторінки, часто перевіряють пріоритетну мову вашого бравзера. Залежно від того, як це зашив у систему розробник такої сторінки, сайт підлаштується під вас. Деякі багатомовні сайти зразу для вас відкриють українськомовну версію сторінки. Деякі, як-от пошукові системи, видадуть вам результати пошуку, де пріоритетними будуть результати вашою мовою.

Так от, проблема в тому, що багато українськомовних людей користуються комп'ютерами з російською версією Windows. Або встановлювали бравзер без урахування його пріоритетної мови. І в більшості випадків (говорю це як веб-розробник, який володіє статистикою відвідуваності своїх сайтів) у людей такою пріоритетною мовою в налаштуваннях бравзера є російська.

Тому, якщо ви хочете цю несправедливість вирішити, підіть зараз у налаштування вашого оглядача, й перевірте рядок "Мови". Якщо українська буде не вгорі, то пересуньте її вгору. Другою може бути англійська.

Читайте також: Приємної українізації! Зносьте російську

Так ви допоможете українськомовному сегментові інтернету. Бо вам видаватиме українськомовні сторінки в результатах пошуку, ви більше купуватимете товарів й отримуватимете сервіси з таких сторінок. Це вплине на ставлення бізнесу до української, тож її стане ще більше.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Богдан ГДАЛЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини