MENU

Рада Безпеки ООН відхилила вимогу Росії провести засідання через мовний закон

958 0

США назвали ініціативу Москви спробою "відволікти увагу від мирної, демократичної передачі влади" у Києві. 

Як повідомляє Голос Америки, опоненти розцінили ініціативу Москви, як спробу втрутитися в інавгурацію нового президента України Володимира Зеленського.

Росії потрібно було заручитися підтримкою 9 з 15 членів Ради Безпеки ООН для проведення засідання, але її пропозицію підтримали лише 4: Китай, ПАР, Екваторіальна Гвінея і Домініканська Республіка. Проти проголосували 6 країн: Франція, Німеччина, США, Великобританія, Бельгія і Польща. Ще 4 члени Радбезу утрималися. В результаті засідання не відбулося.

Однак члени Радбезу отримали можливість виступити до і після голосування. Різкі заяви учасників, які переривали один одного, показали розкол в поглядах на російську анексію українського Криму в 2014 році і на триваючу підтримку Росією сепаратистів на сході України, яка привела до їх конфлікту з урядовими силами.

Франція, Німеччина і Бельгія просили відкласти засідання Ради Безпеки на кілька днів, але Росія відмовилася.

Читайте також: Росія скликала Радбез ООН через мовний закон

Посли Франції та Німеччини Франсуа Делаттр і Крістоф Хойсген в спільній заяві після голосування відзначили, що Росія спеціально запропонувала провести засідання в день інавгурації Зеленського, щоб "продовжити свою сумнозвісну політику залякування щодо України".

Виконуючий обов'язки посла США Джонатан Коен назвав заклик Москви провести засідання в понеділок "явною спробою Росії відвернути увагу від мирної, демократичної передачі влади", яка відбувалася в той день в Україні.

Посол Росії Василь Небензя назвав відмову в проведенні засідання "очевидною демонстрацією подвійних стандартів" з боку членів Ради Безпеки, які схвалювали інші засідання. Російський дипломат звинуватив їх в "цензурі". За його словами, мета нового мовного закону в Україні – витіснити російську мову і "посіяти ворожнечу". Дипломат заявив, що це порушує Мінські угоди 2015 року, спрямовані на встановлення миру на нестабільному сході України.

Читайте також: Не просто миру. Якої перемоги над Росією варто прагнути

Делаттр і Хойсген закликали до "повної, негайної і беззастережної реалізації Мінських угод".

"Інавгурація нового українського президента, який сьогодні заявив про свою рішучість відновити мир, повинна стати можливістю надати нового імпульсу цим угодам", – заявили вони.

Посол України Володимир Єльченко зазначив, що спроби Росії "направити дуже потужний сигнал новому лідеру з Ради Безпеки" закінчилися тим, що сигнал був направлений до самої Росії.

"Це не кращий спосіб почати контакти між Росією і Україною, якщо вони дійсно цього хочуть", –  сказав журналістам український дипломат.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини