MENU

За п'ять років українська кіноіндустрія зазнала грандіозних змін

775 0

"Як наслідок русифікаторської політики СРСР, станом на 1980 рік, за даними газети "Культура і життя", фільмофонд України становив 2967 фільмів, із них дубльованих (або тих, що мали оригінальне українськомовне озвучення) українською мовою – 235, основна маса з яких була старіші стрічки".

"А з 378 фільмів, що вийшли на екран із кіностудії Довженка за радянський період 1928–1991 років, цілком українськомовних зняли лише 22, що становило всього близько 6 %".

Читайте також: Лозниця, Васянович, Балаян. Нащо українські кінематографісти написали відкритого листа Зеленському

Ну й так далі.

Пацанове, я таке писав про книжки, бо за статистикою книгодруку я слідкував. А зараз, після новин про скасування результатів останнього пітчинґу (щоб не значило це слово) Держкіно, пошукав, скільки всього фільмів українською було випущено за всю історію кінематографа. Результати не дуже тривалих розшуків у Вікі – вище.

Так ось, за ці п'ять років було принаймні частково профінансовано державою та знято 163 (?) українських фільми. Я ніде не знайшов у звітах Держкіно мовного розподілу фільмів, але зрозуміло, що переважна більшість українською. І це ми не рахуємо власне 100% дубляж українською.

Читайте також: Скандал у Держкіно: нова мітла мете по-новому, але наступає на старі граблі

Тобто за ці п'ять років знято в 7,5 разів більше, ніж студією Довженка (а в Одесі та Ялті українською і не знімали) за всі роки її існування в УРСР. І десь половина від усього масиву фільмів із українською озвучкою (із дубльованими включно) в Держфільмофонді на 1980 рік.

Нам буде що дивитися в найближчі сто років. Бо цей шанс на відродження держави, ми, здається, знову про*бали.

Наслідки цього "вибуху на сонці", як тільки й можна сприймати такий культурний феномен, ми ще вповні не відчуваємо і не усвідомлюємо, бо культура – то гра в довгу.

Але вони будуть.

Потенціалу збережених творів Розстріляного відродження вистачило колись на зруйнування радянської імперії в дев'яностих і на появу в мистецтві покоління 2000-ників, вільних від радянських мистецьких практик. Через 70 років після фізичного знищення митців у Сандармоху. Вони свою гру в довгу попри все виграли.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Антон САНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини