MENU

Законопроєкт про дезінформацію не залишає місця свободі слова – В'ятрович

466 0

Проєкт закону про дезінформацію протягує в Україну "русский мир" руками "Слуг народу", а не російською зброєю.

Документ містить загрози, співмірні із диктаторськими законами 16 січня 2014 року, не залишаючи місця для свободи слова. І журналістів, і навіть кожну людину зможуть кидати у в’язницю за поширення інформації, що не сподобається владі.

Як це працюватиме? Закон запроваджує поняття дезінформації. Це "недостовірна інформація з питань, що становлять суспільний інтерес". А недостовірна інформація – це "неправдиві відомості про осіб, факти, події, явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них неповні або перекручені".

Читайте також: "Приглушити свободу слова": законопроєкт про дезінформацію не витримує жодної критики

Будь-яку інформацію легко оголосити "неповною" і кваліфікувати як дезінформацію, якщо, на думку влади, вона становить суспільний інтерес. Не є дезінформацією оціночні судження, але лише "за умови наявності мінімальної фактологічної основи". Вважає влада, що "фактологічна основа" (а що це таке, до речі?) недостатня – й оціночне судження теж стає дезінформацією. Сатира та пародія допускається, але лише якщо "чітко заявлено про сатиричний або пародійний характер" інформації. А якщо "нечітко" – все, це дезінформація.

Всіх суб’єктів у сфері медіа пропонують реєструвати чи ліцензувати. Всіх, хто поширює інформацію (зокрема і звичайних громадян) оголошують "поширювачами інформації", будь-яке повідомлення яких у соцмережах можуть трактувати як "дезінформацію".

Проєкт зобов’язує (!) всі державні та комунальні структури – від міністерств до дитсадків – пильно стежити за поширенням інформації і "вживати негайних заходів щодо відповіді чи спростування недостовірної інформації, поширеної про них, в тому числі звертатись з цією метою до суду".

Запроваджують посаду уповноваженого з питань інформації, якого призначає уряд і який безпосередньо або через адміністративний суд Києва (той самий, яким керує одіозний суддя Вовк) боротиметься із "дезінформацією".

Читайте також: Портников: Режим Зеленського – це приречений союз дилетантів і пристосуванців

"Правильних" журналістів пропонують загнати в одну по суті придержавну Асоціацію (у законі прямо розписано, як вона формується і діє, які організації її утворюють, як держава на неї впливає і як ця Асоціація має карати неугідних журналістів). Журналісти, що не увійшли в Асоціацію чи виключені з неї, отримують значно менше прав.

"Правильним" медіа влада надає "Індекс довіри поширювачів масової інформації" за поданням "правильних" організацій, перелік і вимоги до яких визначає також влада.

Права журналістів звужують, зате для них запроваджують 12 обов’язків.

Автори законопроєкту не жартують, а цілком серйозно хочуть ухвалити у Верховній Раді ці орвелівські антиутопії.

Але ми цього не допустимо. Вже зараз не лише опозиційні депутати, але й журналісти, міжнародні організації, правозахисники висловлюють рішучий протест. Свободу – не спинити!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Володимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини