MENU

Порошенко стає вироком Зеленському

2362 10


Петро Порошенко й Володимир Зеленський

Однією з найяскравіших фраз політика Зеленського є, без сумніву, його стадіонна репліка Порошенкові про те, що Зеленський – його вирок. Наразі події стрімко розвиваються в тому напрямку, що насправді вже Порошенко може стати політичним вироком для президентства Зеленського.

Схоже, чи не в кожного українського президента було своє політичне прокляття, яке засліплювало і штовхало на ірраціональні та шкідливі як для власного президентства, так і для держави рішення. Найчастіше це "прокляття" вони накликали на себе самі, і поставало воно в особі жіночого роду на ім'я – Юля.

Зеленський тут виявився оригінальним – його політичним прокляттям може стати особа чоловічого роду на ім'я Петро, якщо кримінальні провадження щодо нього множитимуться, як у свій час магазини "Рошен".

Читайте також: Зеленський із власної волі втягнутий у жахливу провокацію – Портников

Безкінечні справи проти Порошенка у країні, де за рік президентства Зеленського не з'явилося незалежного правосуддя, у країні, де судам довіряють 13%, а прокуратурі – 18% (дані Центру Разумкова), приречені на сприйняття в найкращому разі як вибіркове правосуддя, у найгіршому ж – як політичне переслідування. Можливо, такі кроки викличуть симпатію в тих виборців Зеленського, які досі переконані: "все, що робить президент – він робить правильно". Хоча, сумніваюся, що навіть для них питання переслідування Порошенка сьогодні є у пріоритеті.

Однак такі дії точно нашкодять позиціям Зеленського серед активної частини суспільства, лідерів думок, що якраз досить лояльно ставилися до Зеленського та критично до Порошенка. Адже насправді Зеленський поступово втрачає унікальний шанс увійти в історію як президент, за якого в Україні з'явилося незалежне правосуддя. Як і втрачає шанси такими діями зреалізувати дійсно шляхетну мету президента об'єднати країну, а от іще більше незгоди може додати...

Хто від цього виграє – всім добре відомо. Всі, хто почувається дуже комфортно, якщо до України застосовуватиметься винятково географічне поняття "країна", а не політичне "держава". Всі, кому імпонує сценарій взаємовідносин України із Заходом часів "пізнього Кучми" й "пізнього Януковича", а не "раннього Зеленського", коли відторгнення Заходом провокує поглинання Сходом. І з нинішніми амбіціями Китаю в ролі Сходу може виступати вже не тільки Росія.

У мінус грає "пунктик" на притягнення Порошенка за всі можливі гріхи й у наших відносинах з міжнародними партнерами. Про те, як це рекошетом б'є по Україні в американській історії, ми побачили впродовж останнього тижня. І, на жаль, у передвиборчому пориві у США ніхто особливо не розбиратиметься, що Зеленський насправді не протрампівський і не пробайденівський, він просто антипорошенківський, про що я детальніше писала на "Європейській правді" минулої п'ятниці.

Читайте також: У бажанні за всяку ціну помститися Порошенкові Зеленському йдеться про власне політичне виживання – думка

Однак окрім вибухонебезпечної, але короткої в часі історії з американськими виборами, є ще триваліший двосторонній трек відносин із ключовими партнерами на Заході, і, на жаль, питання політичних переслідувань починає ставати фактором у наших білатеральних взаєминах теж. Якщо далі ситуація розвиватиметься подібному чином, то політичними переслідуваннями послуговуватимуться як іще одним приводом – поруч із корупцією – сказати Україні "ні". Незалежно від суті поставленого питання.

Загнати в серйозну пастку українського президента це може й на російському треку. Чим більше український президент призначатиме відповідальним за продовження війни Порошенка, чим більше на нього вішатимуть звинувачення у справах, де насправді головним фігурантом має бути Росія (а-ля прохід українських моряків Керченською протокою), тим менш відповідальною за війну й агресію ставатиме Росія. Не просто ставатиме. Призначатиметься самою жертвою агресії.

Можливо, хтось розповідає президентові, що через Порошенка, який начебто розкачує ситуацію політичними протестами, Зеленський не може закінчити війну, а тому варто зробити Порошенка менш багатослівним? Тоді, очевидно, президентові варто запитати об'єктивніший аналіз стосовно тих, хто в українському суспільстві активно виступає проти миру з Росією за всяку ціну. Чи раптом не виявиться, що таких буде більшість і серед виборців "Слуги народу"?

Продовжує переслідувати стійке враження, що з початком президенства Зеленського передвиборча кампанія не закінчилась. Вона просто ввійшла в іншу фазу. Зрозуміло, коли на щоденній основі "фундаментальну виборчу помилку нерозумного українського народу" намагаються довести "порохоботи" всіх мастей, тим самим ще більше роз'ятрюючи суспільні рани. Зрозуміло, коли це робить Трамп зі своєю дуже хиткою перемогою 2016 року. Але навіщо це робити Зеленському, який дійсно виніс політичний вирок Порошенкові й водночас усій політичній еліті торік на виборах? Це не означає, що Порошенко не повинен відповідати перед законом за будь-які можливі протиправні дії. Це означає, що спочатку потрібно забезпечити незалежне правосуддя й довіру людей до нього. Феміда не повинна мати смішний вигляд.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Альона ГЕТЬМАНЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини