MENU

З відставкою голови НБУ запускається механізм зміни Кабміну. Тому варто очікувати співбесід на Банковій – Дорошенко

620 3

Банковая

Яків Смолій замість того, щоб змінити ставлення Правління НБУ до відновлення економіки країни подав заяву про звільнення з посади голови. Відставка керівника Національного банку за ефектом доміно запускає велику кількість економічних та політичних подій в країні. Особисто я ставлюся до зміни керівництва НБУ позитивно.

Заява про звільнення означає, що за його керування Національний банк не буде насичувати економіку грошима задля збільшення економічної активності бізнесу та збільшення споживчого попиту населення. Хоча довгий час фахівці вважали, що НБУ, як консервативна інституція, довго та ретельно до цього готується. Але таким кроком Яків Смолій дав відповідь, що те, що відбувається в економіці, його мало хвилює, і головне завдання – це макроекономічна стабільність.

Читайте також: Сазонов: Отставка Смолия – отличная новость для Украины и огорчение для МВФ и спекулянтов

Впевнений, що відставка голови Національного банку буде прийнята. Події навколо цієї посади почали розвертатися з березня 2020 року під час співбесід з потенційними кандидатами на прем’єрське крісло. Досвідчені кандидати вказували, що без участі Нацбанку повноцінно впливати на процеси в країні неможливо. У цей капкан потрапив Денис Шмигаль, Уряд якого ще з березня представляє програми відновлення економіки, створення робочих місць та масового кредитування, але далі заяв нічого не йде. Оскільки джерелом фінансування вітчизняної економіки можуть бути доходи державного бюджету або іноземні інвестиції, які відсутні, то залишається лише шлях контрольованої емісії та кредитування бізнесу приватними та державними банками. Що Яків Смолій навіть не розглядав.

Читайте також: Керівника Ради НБУ Богдана Данилишина вважають одним з можливих претендентів на посаду нового голови Нацбанку – Фесенко

Не варто серйозно ставитися до заяв, щодо припинення приватних іноземних інвестицій в Україну через те, що співробітництво з МВФ поставлено під загрозу. Я постійно говорив, що не слід очікувати на отримання другого та третього траншу по новій програмі з Міжнародним валютним фондом. А пісню про звертання інвестицій будуть співати ті, хто фактично був вигодонабувачем від перебування Якова Смолія на посаді. Це, як і багато говорилося в кулуарах раніше, інвестори в державний борг України.

Читайте також: Кочетков: Главу Нацбанка укачало?

Але з відставкою голови НБУ також запускається механізм зміни Кабінету Міністрів. Тому в найближчий час варто очікувати співбесід на Банковій із потенційними кандидатами на посаду його очільника. Якщо люди, які знаються на економіці не дадуть своєї згоди, то найбільш вірогідним кандидатом стане Арсен Аваков. Але це шлях не зниження соціальної напруги за рахунок збільшення заробітних плат, пенсій, кількості робочих місць, а контролю за наростаючою напругою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини