Вирок у справі MH17 може бути оголошено в кінці 2022 року, – суддя Стейнхаус
Суд у справі про збитий МН17 буде готовий оголосити вирок у кінці 2022 року.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", інформує UAINFO.org.
У понеділок у судовому засіданні в судовому комплексі Схіпгол, анонсуючи порядок денний майбутніх слухань, зокрема в частині можливої дати оприлюднення вироку, головуючий суддя Гендрік Стейнгаус сказав: "Зазвичай суду потрібно два тижні, щоб винести своє рішення, але в цій справі це неможливо. Тому рішення не буде винесено в червні 2022 року. Як довго це займе, поки що невідомо, тому суд зарезервував три дати: 22 вересня, якщо не буде готове, то 17 листопада або ж 15 грудня 2022 року".
За його словами, нинішній блок відведуть родичам, які використовують своє право говорити, а це понад 90 осіб, для чого суд зарезервував три тижні.
Читайте також: Российский военный подтвердил, что Boeing 777 на Донбассе сбили "Буком"
Стейнгаус нагадав, що в Нідерландах право говорити родичам у судових засіданнях існує з 2005 року. "Заяви такого роду допомагають оцінити наслідки таких подій. Ми не лише обговорюємо наслідки події, але їхнє (рідних) бачення подій як таких", - пояснив він.
Суддя також наголосив, що виступи рідних у суді будуть "вкрай емоційними, тому що вони втратили рідних, по-друге, тому що МН17 був збитий. Причина, за якою він був збитий, хто віддав наказ - той факт, що на ці запитання ще не відповіли, тому їхня скорбота та злість зростає. Вони говоритимуть про тих, кого втратили, про наслідки цієї трагедії. Вони будуть вкрай емоційними. І нелегко говорити про це, перебуваючи в такому центрі уваги. Але, з іншого боку, багато з них очікували цього", - сказав Стейнгаус.
Читайте також: В Bellingcat удостоверились в причастности России к поставкам оружия, сбившего Boeing МН17
Як повідомлялося, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Усі 298 людей, що перебували на борту, загинули. Дві треті пасажирів - піддані Нідерландів. Причини катастрофи розслідує Міжнародна слідча група (ССГ), до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.
У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а два роки тому оголосила про приналежність "Бука" до російської 53 зенітно-ракетної бригади, що дислокується в Курську.
19 травня 2019 року було названо чотирьох підозрюваних у причетності до загибелі авіалайнера: Гіркін (Стрєлков), Дубінський, Пулатов та Харченко, яких було оголошено в міжнародний розшук. Їх обвинувачують у вбивстві 298 пасажирів літака і його аварії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки