Чому небезпечно спати біля телефона: справа не лише у випромінюванні
Останнє, що роблять більшість з нас перед сном, це вимикають телефон і кладуть його поруч із собою. Але насправді це погана звичка. Причому причин одразу кілька.
OBOZREVATEL розбирався у цих причинах. Ознайомившись з ними, ви напевне захочете знайти своєму гаджету нове місце, інформує UAINFO.org.
Це може ускладнити засипання
Дослідження показують, що використання перед сном будь-якого електронного пристрою – не тільки телефона, але й планшета, телевізора, комп’ютера, ігрової консолі, тощо – може зробити процес засинання складнішим. Коли ви використовуєте гаджети, особливо мобільний телефон, прямо перед сном, ви не даєте своєму тілу та мозку достатньо часу, щоб розслабитися. Крім того, новинні стрічки, відео чи ігри провокують емоції, які можуть бути занадто сильними перед сном.
Читайте також: Як штучний інтелект змінить смартфони в найближчі роки: три головні "фішки"
Це може завадити вашому циклу сну
Дія синього світла, яке присутнє у підсвітці сучасних екранів, збиває ваш внутрішній годинник, затримуючи природний викид мелатоніну – гормону, який провокує засинання. Наші циркадні ритми протягом тисячоліть були тісно пов'язані зі сходом і заходом сонця, які сигналізували, що настала пора спати та прокидатись. Але смартфони порушили цей процес. Незалежно від того, чи піддаєте ви себе впливу синього світла прямо перед сном, чи ваш телефон блимає вночі, поки ви спите, це негативно вплине на ваш цикл сну. У деяких смартфонах є функція фільтра синього світла, але ефективніше буде відмовитись від користування гаджетом перед сном повністю.
Читайте також: Перед сном слід вимикати на смартфоні Wi-Fi та мобільний інтернет: чому це так важливо
Це дещо підвищує ризик опромінення
Страшилка про те, що використання телефону може спровокувати рак, наразі не має достатніх наукових доказів. Однак складно заперечувати той факт, що мобільний телефон під час використання видає невеликий рівень неіонізуючого випромінювання. Єдиний відомий побічний ефект цього – нагрівання. Тим не менше, експерти радять все ж не розташовувати гаджет біля ліжка, щоби уникнути будь-яких ризиків і краще виспатись.
В ідеалі краще винести гаджет в іншу кімнату, щоби він не заважав нічим. Якщо ж телефон все ж потрібен вам поруч, вимкніть усі сповіщення, включно із вібрацією, і покладіть пристрій екраном униз, щоби спалахи не переривали ваш сон.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки