MENU

Заступниця генсека НАТО запевнила в підтримці України з боку Альянсу

1912 0

Зустрілися із заступницею генерального секретаря НАТО Роуз Ґетемюллер. Дуже важлива дискусія із другим за рангом, після генсека, керівником Альянсу. Обговорили питання підтримки НАТО України, безпекову ситуацію на окупованому Донбасі й у Криму, порушення там прав людини, щоденні порушення режиму тиші на Сході Украіни з боку РФ і контрольованих нею бойовиків.

У центрі особливої уваги – спільна боротьба із російською пропагандою як однією зі ключових загроз гібридні війни. Українські депутати надали фактаж порушення режиму тиші з боку проросійських бойовиків на Донбасі, наголосили, що методика спостереження СММ ОБСЄ потребує значного вдосконалення і технічного посилення дронами та постійно працюючими камерами спостереження на окупованій території, аби убезпечити провокації та обстріли українських населених пунктів.

Читайте також: Європа та нова холодна війна: як дати відсіч російській агресії

Ще раз наголосили на пріоритетності безпекової і гуманітарної компоненти в контексті виконання Мінських угод. Я розповіла про ситуацію із заручниками, звільнення яких наразі заблоковано , недопуск гуманітарних місій, про необхідність демілітаризації Дебальцева. Україна наполягає на відновленні свого контролю над українсько-російським кордоном, це запорука безпеки не лише української території, а й європейського континенту.

Серед інших важливих тем: посилення співпраці у сфері екології. Пані Ґетеммюлер привітала Украіну з успішно проектом встановлення саркофагу над ЧАЕС, наголосила , що це унікальний приклад міжнародної підтримки і співпраці, вона також надала високу оцінку змінам в українському законодавстві у сфері енергетики.

Читайте також: Уроки безвізового режиму з ЄС: як маємо скоректувати нашу політику щодо НАТО

Депутатка О. Белькова, для якої ця тема є профільною, поінформувала про зусилля України в боротьбі за енергетичну незалежність. Депутат Ю. Береза закликав НАТО посилити співпрацю з Украіною по програмам тренінгів для військових і їхньої соціальної та медичної реабілітації. Також українська делегація розповіла про ті реформи,що проводяться в сфері оборони, публічності закупівель, посилення парламентського контролю за оборонними сектором, боротьбу з корупцією, питання гендерної рівності в арміі.

У свою чергу пані Ґетемюлер зазначила, що в НАТО з великою повагою спостерігають за реформами в оборонному секторі України, визнала, що далеко не всі країни НАТО виділяють на армію 5% свого бюджету, але всі усвідомлюють ризики, що стоять перед Україною і необхідність серйозного посилення сектора безпеки. Вона запевнила, що Україна залишається важливим партнером у порядку денному Альянсу і в подальшій підтримці реформ з боку НАТО .

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини