MENU

КВУ: на місцевих виборах кандидати підкуповують виборців комбікормом, дровами та алкоголем

2348 0

У п'яти областях правоохоронцями відкрито кримінальні провадження.

Спостерігачі КВУ повідомили про понад 20 фактів підкупу виборців під час перших місцевих виборів 29 квітня. Вибори призначено в 40 об’єднаних громадах.

Підкуп зафіксовано у більшості об’єднаних громад. Зокрема, в Одеській, Волинській, Луганській, Запорізькій, Полтавській, Рівненській, Кіровоградській, Чернівецькій областях.
Як правило підкуп здійснювався через надання виборцям певних товарів чи послуг безкоштовно або за пільговою ціною. При цьому в окремих громадах мала місце пряма роздача грошових коштів.

У Тернопільській, Одеській, Дніпропетровській, Волинській, Харківській областях правоохоронцями відкрито кримінальні провадження за фактом підкупу виборців. Зокрема, на Одещині співробітниками Прокуратури виявлено факти підкупу в місті Кілія (центр Кілійської ОТГ). За даними слідства схема підкупу передбачала оману виборців та укладання безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом голосування за певних осіб в обмін на грошову винагороду в розмірі 600 грн.

Читайте також: Політологи розкрили головну інтригу майбутньої президентської кампанії. ВІДЕО

Роздачу товарів та продуктових наборів зафіксовано у 9 об’єднаних громадах. Зокрема, в Запорізькій області (Новоукраїнська ОТГ, Михайлівська ОТГ, Олександрівська ОТГ, Степананівська Перша ОТГ), Волинській (Торчинська ОТГ), Луганській (Лозно-Олександрівська ОТГ), Рівненській (Олександрійська ОТГ), Херсонській (Новорайська ОТГ) та Чернівецькій (Заставнівська ОТГ). На Волині кандидати роздавали виборцями курчат і комбікорм, на Запоріжжі – будівельні матеріали та дрова, на Луганщині – медикаменти, на Буковині та Рівненщині – продукти харчування і алкогольні напої.

«На жаль, існує висока мовірність, що 90% справ щодо підкупу виборців або взагалі не дійдуть до суду, або «розваляться» у процесі розгляду. Однак це є не лише проблемою чинного законодавства, але й часто результатом низької роботи правоохоронних органів. Одним із механізмів покращення ситуації та збільшення кількості судових вироків щодо організаторів підкупу може стати прийняття урядового законопроекту, що передбачає збільшення відповідальності за підкуп та надання для правоохоронців нових інструментів у боротьбі із цим явищем», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Читайте також: "Парламентські партії витрачають державні кошти на відвертий самопіар" – лідер "Розумної сили" Олександр Соловйов

Відповідно до ст. 160 Кримінального Кодексу України пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує три відсотки розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав.

Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини