Загибель п'яного московського війська й перший крок до усусів – 2 серпня в історії
1377 року татарський царевич Арапша розбив п'яне московське військо.
1519 – у битві під Сокалем 40-тисячне кримськотатарське військо Багатур-Салтана розбило 20-тисячне військо литовського гетьмана Костянтина Острозького.
1727 – російський імператор Петро II видав указ про відновлення виборної посади гетьмана Малоросії. Ліквідація малоросійської колегії та відновлення посади гетьмана були поступками козацтву, послуги якого, у війні з Османською імперією, знову знадобилися Російській імперії, проте "виборність" перетворена на фікцію, адже в наказі зазначалося, що гетьманом повинен бути обраний Данило Апостол
1763 – російська імператриця Катерина II підписала маніфест "О дозволении всем иностранцам, в Россию въезжающим, поселяться в которых губерниях они пожелают и о дарованных им правах".
1791 – на мисі Каліакрія (Болгарія) російський флот переміг турецький, це був фінал війни.
1914-го у зв'язку з початком Першої світової війни всі українські політичні партії об`єдналися в Головну українську раду. Головою обрано Костя Левицького. Створено Бойову управу українських січових стрільців – організаційно-координаційний центр легіону Українських січових стрільців. Так постала Головна управа січових стрільців.
Читайте також: Полонізація галицького шкільництва й вічний рекорд Бубки: 31 липня в історії
1918 – гетьман України Павло Скоропадський, який дбав про освіту й культуру України, затвердив закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави.
1933 року став до ладу Біломорсько-Балтійський канал (початкова назва – "Біломорсько-Балтійський канал імені Сталіна", відоміший за скороченням Біломорканал). Збудований руками в'язнів ГУЛАГу за рекордно короткий термін (один рік і дев'ять місяців). За різними даними, під час будівництва померло до 200 тисяч робітників.
1940 – Верховна Рада СРСР ухвалила закон про включення Північної Буковини, Хотинського, Акерманського й Ізмаїльського повітів Бессарабії, які від Румунії перейшли до СРСР, до складу УРСР.
1940 – Верховна Рада СРСР ухвалила закон про перетворення Молдавської АРСР у складі УРСР на окрему Молдавську РСР (до її складу увійшла більша частина щойно приєднаної до СРСР Бессарабії).
1941 – на територію СРСР увійшли перші італійські війська.
1943 – відбулося повстання та втеча ув'язнених у концентраційному таборі "Треблінка". Знищено крематорій. Більше двохсот утікачів були вбиті або повернуті до табору.
1945 – У Потсдамі (Німеччина) закінчилася конференція країн-переможниць. Сталін на поступки не пішов і почав анексію Східної Прусії.
Читайте також: Початок нетривалої українізації та ленінопаду – 1 серпня в історії
1989 – трагедія на Київському головпоштамті, внаслідок якої загинуло 11 людей.
1990 – у Києві Верховна Рада УРСР ухвалила постанову про мораторій на будівництво на території республіки нових АЕС і нових надпотужних радіолокаційних станцій.
1990 – упродовж трьох днів у селі Капулівці Дніпропетровської області та на острові Хортиці Запорізької області відбувалися Дні козацької слави, присвячені 500-річчю запорізького козацтва.
1991 рік – у Києві перебував президент США Джордж Буш.
1992 рік – у Києві в палаці “Україна” 16 партій і громадських організацій утворили Конгрес національно-демократичних сил (КНДС).
1994 – із 2 до 3 серпня тривав офіційний візит в Україну віце-президента США Альберта Ґора.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки