Історик: Відсутність інформації – найлегший спосіб маніпулювати громадською думкою
Відсутність інформації – найлегший та вірніший спосіб маніпулювати громадською думкою та нав'язувати суспільству шкідливі та руйнівні для нього ідеї, погляди та оцінки.
Саме тому, і в радянський період, і сьогодні, українське суспільство немає повної та всесторонньої інформованості про українську еміграцію ХХ ст.
Сталося найгірше. Українська еміграція, живучи в умовах вільного світу, зберегла політичне протистояння та боротьбу між різними напрямками і принесла їх в посттоталітарне суспільство, без будь-яких навиків політичної боротьби.
Читайте також: Наука і освіта в Україні стала місцем пожиттєвого працевлаштування та зробітчанства – історик
Сьогодні згадуємо Українського Вченого, який написав наукові праці про українську еміграцію в Німеччині і Австрії по Другій світовій війні. Це – Володимир Маруняк.
Трохи про Вченого.
Народився 2 листопада 1913 року в селі Рожубовичі біля Перемишля.
У 1933 році отримав освіту в Українській ґімназії в Чехії.
Вищу фахову освіту здобував студіюючи журналістику у Вільній школі політичних наук в Празі та історію та філософію в Карловому університеті.
Читайте також: "Обмежимося підручниками" або Юридична наука в Україні за радянських часів – історик
В період Другої світової війни був культурно-освітнім референтом Українського Національного Об'єднання та редактором його видання "Український вісник". Був заарештований гестапо і перебував у німецькій тюрмі до закінчення війни.
В 1964-1969 роках – редактор газети "Українське слово" в Парижі.
В 1972 році – доктор філософії Українського Вільного Університету в Мюнхені, де працював до кінця життя (28 червня 1997 року).
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки