MENU

Що не так з історією про розстріляний з'їзд кобзарів

4656 0

Міф про з'їзд кобзарів продовжує котитися преріями й пампасами ФБ, і неможливо нікому нічого довести, що жодного з'їзду кобзарів ніколи не було. Бо якби був, то мусила би бути якась згадка у пресі. А отже й розстріляного з'їзду теж не було.
Хоча окремі кобзарі були репресовані, але поодинці, а не цілим з'їздом.

А оце прочитав і зовсім фантазійну історію про те, що кобзарів навіть не розстрілювали, а, зсадивши з вагонів, обливали взимку водою, вони замерзали, а тоді їх розбивали на кусні.

Читайте також: 364 роки Березневим статтям: ніякого єднання України з Росією не було

Аргумент про те, що всі документи про розстріл кобзарів були знищені, може висловлювати лише людина, яка нічогісінько не тямить в історії репресій. Бо якщо не знищили ні документацію розстрілів під Базаром, ні Соловецького етапу в Сандармох, ні розстрілів червня-вересня 1941-го, а надто – документацію розстрілів у Катині, то чому мали б нищити свідчення про розстріл кобзарів?

І ще одне: біографії всіх відомих кобзарів давно зібрані. Нема там спільних дат їхньої смерті.

Читайте також: 81 рік по Кулішеві. Як розстрілювали наше Відродження. ФОТО

Як зрештою і про міфічний розстріл студентів харківського університету в 1950-тих роках. Це ж треба – не так давно це було, а ще жоден родич не озвався. Може, не тільки студентів розстріляли, але й усіх родичів і сусідів?

Просто якщо колись у нас має дійти до новітнього Нюрнберзького процесу над козломордими, то такими фейками можна буде поховати всю справу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій ВИННИЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини