Совєтське підґрунтя російсько-української війни
Усі чули з дитинства, знають із історії, та й за життя не раз і не два зіштовхувалися з тим, до якої крові зазвичай призводить міжнаціональна, міжетнічна ворожнеча. І висновок із цього завжди робиться начебто цілком слушний: націоналізм – зло. І не якийсь там "гріх", у якому можна розкаятися, а вбудований у нас еволюцією механізм ворожості до чужинців. Позбутися його майже неможливо – можна лише тамувати або якось оминати. "Коротше кажучи" – біда та зло. Але не самовільне зло, а "вкорінене": "пережиток еволюції".
Але!
Двадцяте століття довело: націоналізм і навіть його "політичне крило", патріотизм, – викорінити можна.
У СРСР комуністам це вдалося на більшій частині території. Євреї перестали бути євреями, українці – українцями, чукчі (залишки недовинищених) – чукчами, я вже не кажу про білорусів. І річ не в тім, що переважна більшість із них була аж так уже зросійщена, – ні. Річ у тім, що їм усередині, в глибині їхніх понівечених душ стало насрати:
– на свій народ,
Читайте також: Як радянське минуле підживлює конфлікт Росії із Заходом
– на своє коріння,
– на свою культуру,
– на свою мову,
– на своїх богів,
– на свою етику,
– на свої звичаї,
– на свої цвинтарі,
– на долю своїх нащадків.
Гаряча війна, що точиться на Донбасі, й холодна, чиї прояви ми щодня бачимо в себе надворі, – це не лише війна між українцями та росіянами, українців проти російських загарбників.
Читайте також: Як спадщина останнього голови Верховної Ради СРСР визначає наше життя
Є ще дещо. Мені ввижається, що це головним чином війна між тими, хто ще на якийсь відсоток лишився українцями, – і "новим чєлавєком", на якого вдалося (так, вдалося!) комуністам переробити всіх тих росіян, бурятів і чеченців, які прийшли сюди – доробити недороблене за часів совєтського режиму.
Єдиний проект – створення "новой исторической общности – советского народа", інакше кажучи – оце перекручення національного м’яса на інтернаціональний фарш – комуністам вдалося втілити в життя. Й ось що із цього вийшло.
Отож і думається мені: от що буває, коли зло вдається хоча б частково перемогти. Чому ж такі страшні наслідки тієї перемоги? Бо зло може бути подолане лише більшим злом.
Коротше кажучи.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки