П'ять тем для дебатів: на які запитання мають відповісти кандидати
Політолог Олексій Гарань оприлюднив спільну заяву "Виборчої Ради UA" та "Реанімаційного пакету реформ"
Законом Украіни передбачено проведення дебатів останньої п'ятниці перед днем повторного голосування. Участь кандидатів у дебатах не є обов'язковою вимогою закону.
Втім, перебіг виборчої кампаніі після першого туру дає нам підставу вимагати проведення дебатів за обов'язкової участі обох кандидатів на правових засадах, визначених законом.
Ми вважаємо, що є головна обставина, щодо якої суспільство не змогло отримати аргументованої відповіді від обох переможців першого туру. Це критична нестача ясності у громадян щодо Вашого бачення необхідних прогресивних змін у діяльності президента.
Читайте також: Сам зліпи собі президента: Зеленський – не політик, а технологія
Від кандидата – чинного президента України, крім бачення напрямків розвитку країни, ми воліємо почути персонально гарантовані кроки подолання тих недоліків його керування, насамперед – корупції та закритості оточення й нестачі стратегічної комунікації, які він визнає сам.
У другого кандидата – переможця першого туру виборів команда та його управлінські компетенції в ролі президента України залишаються значною мірою невідомі громадськості. Тому ми воліємо отримати відповідну інформацію разом із визначеними їм гарантованими кроками заявленого народовладдя.
Не маючи на увазі обмежити Вашу свободу звернення до виборців, ми пропонуємо використати як спрямувальну рамку дебатів матрицю запитань, яку підготували відповідно до конституційних повноважень президента України:
1. Стратегія безпекової та оборонної політики України й бачення її здійснення. Особливо: плани з відновлення територіальної цілісності України, плани зміцнення обороноздатності країни, реформування "Укроборонпрому", СБУ.
Читайте також: Обираємо майбутнє – України або Малоросії
2. Стратегія зовнішньої політики України, завдання президента в її реалізації. Особливо: плани щодо пришвидшення вступу України до ЄС, членство в НАТО, відносини з Росією.
3. Бачення шляхів економічного розвитку України. Особливо: роль президента у викоріненні економічних й інституційних передумов корупції, бачення механізмів деолігархізації та демонополізації, ставлення до реформ: земельної, пенсійної, податкової, трудового законодавства.
4. Роль президента в конституційній моделі влади та здійснення ним своїх повноважень. Особливо: чи ініціюватимете зміни до Конституції в частині розподілу повноважень між парламентом, президентом, урядом; бачення реформи судової влади, як добиратимуться кандидати на посади суддів Конституційного суду України, голів місцевих державних адміністрацій. Ваші кандидатури на посади: голови адміністрації президента, секретаря РНБО, голови СБУ, голови НБУ, генерального прокурора, міністра закордонних справ, міністра оборони.
5. Гуманітарна політика: роль президента у зміцненні національної консолідації країни. Особливо: бачення побудови публічної комунікації із громадянським суспільством, проведення мовної політики, які законодавчі ініціативи щодо забезпечення прав національних меншин і корінних народів будуть запропоновані, як підтримати та допомогти громадянам України, що зараз мешкають на окупованих територіях, у перспективі реінтеграції.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки