Як правильно заморожувати фрукти та овочі на зиму – поради дієтологині
Літо та осінь – час для заготівлі овочів, ягід, фруктів на зиму. Без сумніву, що літом, коли є доступ до свіжих продуктів, не хочеться думати про заморожені, але згадайте про парникові турецькі чи іспанські помідори взимку, які зовсім не мають смаку...
А серед місцевих овочів та фруктів будуть в основному яблука, картопля, буряк і капуста. Не дуже великий асортимент. І взимку виникне ще одна проблема – більшість овочів, фруктів та ягід здорожчають
Тому серпень та вересень – найкращий час для підготовки запасів на зиму. Якщо у вас є морозильник, варто наповнити його улюбленими та різноманітними видами літніх овочів і фруктів.
Зберігання за низьких температур викликає незначну втрату поживних речовин. Самими нестійкими до заморозки є вітаміни С та В1, кількість яких з плином часу, буде зменшуватися і ці втрати неминучі.
Щоб заморожені овочі, фрукти та ягоди вийшли смачні і корисні, потрібна правильна підготовка.
Читайте також: Какие масла лучше добавлять в еду – советует диетолог
1. Слід насамперед їх промити і за необхідності нарізати. Різноманітні ягоди, фрукти, боби, зелений горошок, капусти броколі та цвітну, брюссельську можна заморозити сирими. Інші, такі як гриби, шпинат, баклажани, кабачки, перець, помідори варто перед заморожуванням бланшувати.
З помідорів можна зробити пюре. До речі, помідори та перець теж можна заморожувати сирими, і дуже смачно, взимку з них готувати борщ. Аби тільки місця вистачило на все це різноманіття.
2. Намагайтеся всі ягоди заморожувати цілими, так в них збережеться набагато більше корисного.
3. Робіть маленькі порції. Великі порції заморожених продуктів буде важко розділити перед відтаванням. Варто заздалегідь подумати, скільки вам їх потрібно для приготування улюблених страв. Краще для зберігання заморозки вибрати пакети. Так легше зробити необхідні в обсязі порції і місця вони займуть менше.
4. Зберігати можна заморожені овочі, фрукти, ягоди без впливу на їхній смак протягом 8-12 місяців. Потім вони втрачають колір. Тому раджу ставити на продуктах дату початку заморозки.
Читайте також: Гранола и йогурт со злаками – пять продуктов, которые только кажутся полезными
5. Не заморожуйте продукти повторно. Звісно, низька температура уповільнює розмноження бактерій, але не вбиває їх. Тому під час розморожування вони активізуються, з'являються нові бактерії, а значить розморожені повторно продукти можуть виявитися зіпсованими.
Варто додати заморожені продукти до зимового раціону. Вони не тільки урізноманітнять страви взимку, але покращать настрій. Хто з нас не захоче вівсянку з чорницями або налисники з полуницею січневого ранку?
А які заготовки на зиму робите ви?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки