MENU

Які продукти не слід зберігати в холодильнику – блог дієтологині

1797 0

Які продукти не слід зберігати в холодильнику

Після повернення з продуктового магазину ми поміщаємо більшість продуктів в холодильник, щоб вони зберігалися довше. Адже зберігання продуктів харчування надзвичайно важливе, особливо зараз, в непростий час, коли ми рідше виходимо за покупками.

Але не всі продукти повинні зберігатися в холодильнику. Багато з них не тільки даремно займуть там місце, але й втратять свій смак і зовнішній вигляд, при цьому знизиться їх харчова цінність та зменшиться термін зберігання.

Про які продукти йде мова і чому не слід зберігати їх в холодильнику?

Овочі

Картопля. Картопляний крохмаль перетворюється на цукор при низьких температурах – ось чому картопля втрачає смак і стає солодкою. Крім того, вода в картоплі під впливом низької температури змінює свій обсяг, що робить овоч м’яким і, як правило, погано придатним для вживання в їжу.

Часник і цибуля. Гниють, коли їм не забезпечено адекватну циркуляцію повітря і вологість.

Морква і буряк. Ці овочі починають гнити набагато швидше при зберіганні в холодильнику.

Томати. Якщо зберігати в холодильнику, вони швидко втрачають смак і стають водянистими.

Огірки. Вони стають м’якшими при більш низьких температурах. Огірки люблять тепло, те ж саме відноситься до їх зберігання.

Читайте також: Як не переїдати під час карантину – поради дієтологині

Як зберігати? Овочі, як правило, люблять сухі, затемнені місця з хорошою циркуляцією повітря. Добре підійде дерев’яний ящик. При цьому варто пам’ятати, що такі овочі, як картопля, помідори або перець, краще зберігати окремо один від одного – через те, що вироблений овочами етилен прискорює дозрівання фруктів і овочів, що знаходяться поблизу.

Фрукти

Кладемо в холодильник тільки стиглі та які швидко псуються – м’які авокадо, манго, груші, сливи або абрикоси. Так ми отримаємо кілька додаткових днів для їх споживання.

Банан – плід, який дозріває при температурі 15−20 градусів. Тому, якщо ви купили їх зеленими, не зберігайте їх у холодильнику. Стиглі банани також не слід поміщати туди, оскільки при більш низьких температурах їх шкірка темніє швидше.

Персики, ківі, абрикоси, манго, гранати – як у випадку з бананами, це фрукти, що не дозрівають в холодильнику.

Цитрусові. Всі цитрусові найкраще зберігати при температурі вище 0 °C. Більш того, висока вологість може привести до їх гниття. Також майте на увазі, що лимони і лайм дуже легко і швидко вбирають запахи з навколишнього середовища. Їх можна покласти в холодильник, щоб уповільнити процес їх дозрівання, проте ненадовго.

Як зберігати? Плоди найкраще зберігати при кімнатній температурі. Головне – забезпечити їм адекватну циркуляцію повітря. Банани, груші, абрикоси, ківі, манго, сливи і персики виробляють етилен, тому їх слід зберігати окремо.

Солодощі

Шоколад. При низьких температурах шоколад покривається білим нальотом, який з’являється через кристалізацію цукру. Крім того, шоколад швидко вбирає запахи ззовні, і, напевно, ніхто не захоче, щоб шоколад мав запах м’яса.

Читайте також: Оздоровлює судини та протидіє старінню – дієтологиня розповіла про овоч молодості і довголіття

Мед. Низька температура призведе до того, що мед почне кристалізуватися. Велика перевага натурального меду в тому, що він не псується при кімнатній температурі. Тому краще всього його зберігати в щільно закритій скляній банці в затемненому місці, наприклад у шафі.

Хліб. Якщо ви збираєтеся їсти хліб протягом кількох днів, не кладіть його в холодильник. Низька температура змінює структуру хліба, через що він втрачає смак, а висока вологість може змусити його швидко покриватися цвіллю. Як зберігати? Хліб слід звернути в паперовий пакет і зберігати при кімнатній температурі.

І ще важлива інформація, яку слід пам’ятати:

– найтепліше місце в холодильнику, де температура не стабільна – це полички на дверцятах. Тому продукти тривалого зберігання, що вимагають більш низьких температур, тримати там не рекомендується;

– зберігати продукти в холодильнику треба в щільно закритих ємностях. При малому контакті з киснем готові продукти довше зберігають свою харчову цінність.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Світлана ФУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини