MENU

Із ким Путін воює в Сирії? Дозвіл на війну. ДОКУМЕНТ

5310 22

Оприлюднено документ, що дає російському президентові Путіну дозвіл використовувати війська РФ за її межами. На своїй сторінці у фейсбуці відскановану копію постанови Ради Федерації опублікував Сергій Пархоменко.

У своєму дописі російський журналіст акцентує увагу на тому, що про Сирію в документі аж ніяк не йдеться. «Рада Федерації дала Путінові тотальний дозвіл на використання збройних сил за межами РФ. Де завгодно. Коли завгодно. З абиякого приводу. Без обмежень», – наголосив Пархоменко.

У цьому контексті прикметною є вчорашня заява Костянтина Косачова. Так, голова комітету Ради Федерації із міжнародних справ зазначив, що застосування військ може й не обмежитися однією конкретною країною. Як і згаданий журналіст, російський чиновник зауважив, що й у Путіновому зверненні до Ради Федерації, і в її постанові не вказано, де саме дозволено використовувати збройні сили РФ, немає жодної згадки про Сирію. Тож цілком може йтися про бомбардування території суміжних із нею країн, які безпосереднього відношення до сирійської війни не мають, – буцімто для боротьби з ІДІЛ. «Коли труїш комаху, недостатньо спровадити її на сусідову кухню», – зужив щонайменше дивне порівняння (і водночас перепросив за його некоректність) Косачов у незугарній спробі розтлумачити сумнівну логіку путінського режиму.

Учора, 30 вересня, стало відомо, що Башар Асад, авторитарне правління якого й зумовило спершу протести, а відтак і громадянську війну в Сирії, звернувся до російської влади зі проханням про військову допомогу. В Путіна на нього відреагували напрочуд оперативно – показово, що інформація про дозвіл користатися російськими військами за кордоном у медіях передувала повідомленням про відповідне звернення Асада, яке своєю постановою по суті й задовольнила Рада Федерації. Того ж дня російські літаки завдали перших авіаційних ударів на території Сирії, а в Мінобороні РФ уже ввечері відзвітували про буцімто знищення командних пунктів ІДІЛ. Утім, ця інформація зазнала спростування, зокрема – й офіційного з боку високопосадовців інших держав. Так, про те, що росіяни бомбардували непідконтрольні ІДІЛ райони, де немає її сил, заявили міністри оборони США і Франції. Якщо це відповідає дійсності, попередні припущення про справжню мету Путіна в Сирії, згідно з якими він намірюється не протидіяти ісламістському тероризмові, а передовсім запобігти падінню Асадового режиму задля збереження єдиного джерела впливу Росії на Ближньому Сході, в цілому можна вважати підтвердженими.

Такі здогади видаються цілком логічними, адже вчорашньою російською мішенню стали території, які контролюють сирійські повстанці. Тож значні сумніви в щирості нещодавніх закликів Путіна під час відвідин Нью-Йорка стають іще обґрунтованішими. Більше того, є повідомлення про те, що авіаударів учора зазнали аж ніяк не військові об'єкти, а мирні квартали. Йдеться про десятки жертв (їх число є різним у різних джерелах), із-поміж яких – жінки й діти.

Гліб СЕМЕНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини