MENU

Справжні небезпеки "несправжнього" життя у фейсбуці

7290 0

Те що колись вважали долею, тепер називають алгоритмами фейсбуку. Думаю, як на нас впливає те, що вони нам показали та що від нас приховали. Цей прямий вплив ідей і людей, хай навіть ми сюди дивимося краєчком ока – цього ой як достатньо. Випадкові збіги часто важливі для імпульсивних рішень, важче, коли ці збіги тільки здаються випадковими.

Що про нас можуть сказати наші останні 10 лайків? А 100? І навіть якщо лайків у тебе нуль, все одно можна багато про тебе дізнатися. Ніколи ще не існувало такої багатої бази даних, ніколи не існувало такої небезпечної. Не думаю, що вона аж настільки визначає наші дії, але вона вчиться робити це ще краще і краще. Поки ми не вчимося нічого.

Читайте также: Казка Facebook на наших очах стала страшною

– Я зараз п’яний і пишу дівчатам непристойнощі, – відповів мій друг, коли я досить пізно звернулася з якимось відносно нецікавим і невчасним запитанням. Потім бачу, що "непристойнощі" він писав не тільки дівчатам, а й уже всім знайомим і незнайомим у коментарях.

Без фейсбуку й інтернету таке було б неможливо утнути, він фізично міг би написати "непристойнощі" кількома паперовими листами і не знайшов би сп‘яну марок чи конвертів, аби надіслати. Ну й наговорити "непристойнощі" хіба тим дівчатам, які б зустрілися дорогою додому серед красивого нічного міста, або тим, яким додзвонився. Колишній, наприклад. Або нарешті майбутній.

Читайте також: Як інтернет робить кожного з нас "трохи більше фашистом". ВІДЕО

Сучасні технології дозволяють замість паролю вже використовувати розпізнавання обличчя, але тепер мені цікаво, чи будуть колись якісь запобіжники – типу візуальне сканування на вміст алкоголю чи наркотиків у крові, щоб тебе сюди не впустити – чи принаймні спробувати зупинити; за твоєю ж волею заздалегідь встановлені.

І не кажіть, що фейсбук це несправжнє життя – бо емоції, люди та наслідки тут справжні.

А ще важливо пам‘ятати про інформаційні бульбашки, які утворюються навколо нас, – ось це ілюзія. Світ слухачів радіо, глядачів телебачення, читачів твіттеру та фейсбуку – це зовсім різні інформаційні світи. Причому обрані й дібрані нами самими, що часто дуже приємно замилює очі. Це ще одна з небезпек. Хоча ця небезпека була вічна.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини