Місцеві вибори. Активна меншість проти пасивної більшості
Місцеві вибори. Перші висновки.
1. Ярослав Грицак мав рацію, коли казав, що розрив між поколіннями більше, ніж розрив між Сходом і Заходом.
2. Не помилився і я, коли казав, що активна меншість із сучасним мисленням складає десь 15% в цілому по країні. І то, можливо, цифра завищена.
Ця активна меншість учора, 25 жовтня, проголосувавши та повернувшися до Фейсбуку, закликáла прийти на вибори тих, хто їх не чув: хто сидів ВКонтакті та Однокласниках, на шашликах та перед телевізором.
Активна меншість задає напрямок, натомість пасивна більшість задає темп.
3. Та частина пасивної більшості, що пішла на вибори, проголосувала за стабільність і порядок. За те, щоб нічого не мінялося. Іншими словами, проголосувала проти змін.
Наше сподівання, що після Майдану і всіх жертв війни люди щось зрозуміють про себе, країну і світ, було марним.
Доктор Адізес, який казав: якщо ви не хочете змін, значить, вам ще недостатньо погано, мав рацію. Має стати набагато гірше, щоб ви захотіли.
4. Спроби гратися з регіоналами у баланси, договорняки та розподіл сфер впливу завершуються обманом з їхнього боку. Ці люди розуміють лише силу. Борги віддають боягузи, надана послуга не враховується, і так далі. У цьому розумінні Путін – їхній справжній президент, тобто не лише пахан, але й духовний лідер.
Тепер до більш конкретної політики. Зауважте, що даних наразі малувато для аналізу, так що спираюся на наявні шматочки мозаїки. Якщо виявиться помилка, даруйте, виправлю.
5. Підтримка БПП «Солідарності» на рівні очікувань: значна частина пасивної більшості завжди голосує за партію влади, хто б це не був.
6. Результати «Батьківщини» менше, ніж я боявся. Хоча ніша лівого популізму вільна, але зростання популярності популістів (вибачте) не сталося. Втім, у популізмі змагалися всі.
7. Результати «Окупаційного блоку» очікувано високі. У країні є велика сіра зона, де начебто українські прапори, але не українські настрої. Це зона потенційної війни. Не думайте, що війна скінчилася. Перерва була на політичну атаку, а далі може бути нова гаряча ескалація, хоча сили окупантів вже не ті. Скоріше війна продовжиться політичним розхитуванням. І ми дуже скоро це побачимо. Мене вже нудить.
Як поведуть себе регіонали в лавах БПП? Не факт, що лояльно до влади, яку вони вважають слабкою і тимчасовою.
8. «Самопоміч», схоже, показала результати вище очікувань і стала новою всеукраїнською партією. І це означає, що перед керівництвом партії та парламентською фракцією постане вибір: або поміняти свій фокус і очолити рух країни в майбутнє, або змарнувати довіру нових груп виборців, закриваючись і консервуючись. Мільйони людей проголосували за надію, вони зробили свій вибір, і тепер має робити вибір «Самопоміч». Про це детальніше напишу незабаром, бо важливо.
9. «Свобода» – дочекаємося повних результатів. Але, здається, вона отримала нове дихання.
10. Де Ляшко?
11. Who is Mr. Yatsenyuk?
12. Місцеві барони залишилися баронами, маргінали – маргіналами, подавачі надій – подавачами надій. Претендентів на відкриття сезону не знайшлося.
Далі буде.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки